کد خبر: 901344 A

رمضان پور خبرداد:

مدیرعامل پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند گفت: پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیتر بنزین یورو چهار ، سال گذشته در واحد پالایشگاه شازند تولید شد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین رمضان پور گفت: بنزین تولیدی این پالایشگاه در سال گذشته حدود ۲۰ درصد نیاز سوخت کشور را تامین کرده و بخش عمده آن در استان‌های تهران، البرز و مرکزی به مصرف رسیده است.

رمضان پور افزود: ۶۱۰ میلیون لیتر بنزین سوپر سال گذشته در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند تولید و در نقاط مختلف کشور و استان مرکزی توزیع شد.

وی گفت: تولید نفت گاز(گازوییل) نیز در این واحد پالایشگاهی پارسال به بیش از سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون لیتر رسید.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در ادامه افزود: در سال ۹۸ همچنین ۵۳۰ میلیون لیتر نفت سفید یورو چهار در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند تولید شد و این فرآورده درمناطقی که از نعمت گاز برخوردار نیستند مصرف شده است.

رمضان پور گفت: خوراک شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند پارسال بیش از ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون لیتر بود که به مشتقات مختلف نفتی تبدیل و به نقاط مختلف کشور ارسال شد.

وی افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا تولید به‌ هیچ عنوان در این واحد پالایشگاهی متوقف نشده و روزانه بیش از ۱۶ میلیون لیتر بنزین در این واحد تولید می‌شود.

شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) تولیدکننده بنزین یورو ۴ و یکی از مهمترین پالایشگاه‌های نفت کشور است که به‌ عنوان بزرگترین پالایشگاه تک واحدی ایران در سال ۱۳۷۲ با ظرفیت اسمی ۱۵۰ هزار بشکه در روز راه‌اندازی شد.

این شرکت نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرای آن بعد از انقلاب اسلامی و در نخستین سال بعد از جنگ تحمیلی آغاز شد.

ظرفیت این پالایشگاه پس از مدتی با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص به ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسید.

امام خمینی بنزین پالایش نفت یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر