کد خبر: 900647 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

در روزهای گذشته اپراتورهای تلفن همراه اول و ایرانسل پیامکی را برای بسیاری از شهروندان مبنی بر ارائه سیم‌کارت اعتباری رایگان برای سرپرستان خانواری که سیم‌کارت ندارند ارسال کرد تا بتوانند از طریق آن حائز شرایط وام یک میلیونی تومانی دولت شوند، پیامکی که سیل هجوم مردم به دفاتر خدماتی تلفن همراه اول و ایرانسل را بی‌توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و یا احتمال ابتلای مردم به کرونا و یا انتقال آن را به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، به راستی شهروندان این سرزمین  کدام حرف مسئولان را باید جدی بگیرند و یا اصلا ضرورتی دارد که به آن توجه کنند یا خیر ؛ از یک طرف مدام « درخانه بمانید » را به مردم گوشزد می کنند و از طرف  دیگر دو شرکت تلفن همراه اول و ایرانسل پیامکی را برای شهروندان ارسال می کنند که مردم را به رفتن بیرون ازخانه تشویق می‌کند.

بنا بر اعلام دولت برای ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی به سرپرست خانوارهای یارانه‌بگیر و با توجه به اینکه یکی از شرایط ثبت‌نام برای دریافت این وام، داشتن سیم‌کارت به نام سرپرست خانوار عنوان شده؛ همراه اول برای یاری رسانی به این افراد،  تسهیلاتی فراهم کرده که سرپرستان خانوار که سیم‌کارتی به نام خود ندارند می‌توانند به راحتی از طریق خدمات همراه اول، نسبت به ثبت نام و دریافت سیم‌کارت اعتباری خود به صورت رایگان، اقدام کنند.

30

بر پایه گزارش ایلنا و در پی ارسال این پیامک ها به مردم صبح امروز-شنبه 30 فروردین ماه -جمعیت زیادی مقابل  دفاتر خدمات تلفن همراه اول و ایرانسل در بسیاری از شهرها از جمله اصفهان ، تبریز ، قزوین و...  بدون رعایت نکات بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی تجمع کردند تا بتوانند مثلا از خدمات رایگان این شرکت ها بهره ببرند. سیم کارتی که بنا به گفته برخی از شهروندان رایگان هم نیست.

هرچند رایگان هم نیست

یکی از مراجعه کنندگان قزوینی دراین باره به خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به اینکه همراه اول اعلام کرده که رایگان است اما با پرداخت هزینه 10 الی 40 هزار تومان توانستم سیم کارت ثبت نام کنم.

مسئول دفتر خدمات ارتباطی هم درباره اینکه چرا از متقاضیان هزینه دریافت می‌کنید، گفت : سامانه سیم کارت رایگان بسته است و کسی نباید برای سیم کارت رایگان اینجا تجمع کند و  ثبت نام سیم کارت ایرانسل و همراه اول آن هم با پرداخت هزینه انجام می شود.

یکی دیگر از مراجعه کنندگان که مقصر اصلی این تجمع را دفتر خدمات ارتباطی می داند خطاب به مسئول مربوط گفت: باید مسئول اینجا به افراد مراجعه کننده شماره می داد تا باعث تجمع مردم نشود؛ که مسئول دفتر خدمات ارتباطی هم در پاسخ این شهروند گفت : اگر شماره می دادیم الان ازدحام بیشتر بود چرا که در این دفتر 6 نوع خدمات ارائه می شود و به دولت هم این پیشنهاد را دادیم که این طرح را لغو کند و اگر می خواهند به مردم کمک کنند از طریق پیامک این کار را انجام دهند.

یکی دیگر از شهروندان نیز در پاسخ به اینکه آیا از احتمال ابتلا به  کرونا نمی‌ترسید ، گفت : چرا می ترسم و خیلی هم  کرونا را جدی گرفتم اما مجبورم چون به  این پول نیاز دارم.

یک زن خانه‌دار نیز که در صف دریافت سیم کارت بود گفت: این همه جمعیت که الان اینجا هستند اگر خدای  نکرده یکی ناقل باشد گناه ما چیست. مقصر خدمات ارتباطی است که با شماره ندادن به مردم باعث این تجمع شده است. به چند  دفتر خدمات ارتباطی  رفتم اما همه جا شلوغ بود . هر جا که بروی حداقل حدود 100  نفر تجمع کرده‌اند و در واقع الان همه ما  مبتلا شده ایم.

یک شهروند دیگر هم از نیازمندی خود به این وام گفت و افزود : از صبح ساعت 8 اینجا هستم تا بتوانم سیم کارت بگیرم. چرا دولت به فکر ما نیست. وقتی می گویند در خانه بمانیم آیا این خانه ماندن است. بهتر بود با ارسال کد ملی این وام پرداخت می شد.

40

یکی دیگر از متقاضیان وام یک میلیونی دولت  نیز گفت : من از شهر محمود‌آباد که در 7 کیلومتری قزوین است به اینجا آمدم و راهم هم دور است ولی مجبور هستم، سرپرست خانوارم و شوهرم بیکار است. این وام را باید بگیرم حتی اگه کرونا بگیرم. دولت که نمی آید  شکم بچه هایم را سیر  کند. به‌خدا من هم دوست ندارم در این شرایط ناجور در صف بایستم اماچاره‌ای ندارم .

گزارش از: سپیده جمالی

حجم ویدئو: 3.75M | زمان ویدئو: 00:00:17
استان قزوین تلفن همراه دولت سیم کارت کارت اعتباری گریه مخابرات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یارانه سرپرستان خانواری که سیم کارت ندارند تسهیلات یک میلیونی دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر