کد خبر: 899099 A

جواد زاده خبر داد:

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای طرح مقابله با کرونا و حمایت از سالمندان آسیب پذیر در سطح این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سعید جوادزاده با اعلام این خبر افزود: این طرح ابتکاری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با هدف ترویج فرهنگ نوعدوستی، حمایت از سالمندان آسیب پذیر و مقابله با ویروس کرونا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای این طرح تصریح کرد: هماهنگی تیم سحر (سازماندهی حمایت‌‌ های روانی و اجتماعی پس از بلایا) جهت ارائه خدمات بشردوستانه و حمایت‌های روانی به صورت غیرحضوری، شناسایی سالمندان آسیب پذیر، تهیه بسته‌های بهداشتی و غذایی، ایجاد ارتباط با سالمندان به منظور دلجویی و گوش دادن به حرف دل آن‌ها به صورت تلفنی و تحویل بسته‌های حمایتی و بهداشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مراحل اجرای طرح کسا است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: جمع آوری سخنان پندآموز سالمندان و آموزش غیرحضوری برای سالمندان جهت پیشگیری از ویروس کرونا از دیگر اقدامات در این طرح است.

جوادزاده با بیان اینکه اسم این طرح از حدیث کسا برگرفته شده است، تصریح کرد: این طرح در ماه شعبان و در شعبات جمعیت هلال احمر استان اردبیل اجرا شده و می‌شود.

وی با بیان اینکه سالمندان بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند، ادامه داد: ارتباط صحیح با سالمندان نیاز به مهارت و آگاهی دارد و چون سلامت سالمندان در شرایط خاص فعلی یکی از دغدغه‌ها به شمار می آید بنابراین جمعیت هلال احمر استان اردبیل با استفاده از تیم سحر اقدام به اجرای این طرح کرده است.

جامعه جمعیت هلال احمر استان سالمندان ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر