کد خبر: 898525 A

سرمدیان به ایلنا خبرداد:

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور، گفت: برای گلاب گیری امسال در این شهرستان هیچ برنامه ای نداریم.

مهران سرمدیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره گلاب گیری در اردیبهشت ماه امسال در شهرستان کاشان، اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی هیچگونه جشنواره و برنامه‌ای در شهرستان برگزار نخواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه از پذیرش هرگونه گردشگر به شهرستان کاشان معذوریم، افزود: تمامی اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

گلاب1

سرمدیان در خصوص برآورد خسارت بیماری کرونا و تعطیلی اماکن تاریخی و گردشگری این شهرستان، گفت: هنوز به دلیل ادامه روند این تعطیلی برآورد خسارت نکرده ایم.

کاشان در فصل بهار به خصوص در ماه اردیبهشت به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در ایران به شمار می‌رود؛ علت آن هم برگزاری مراسم گلاب گیری است. این جشنواره خوش آب و رنگ از ۱۵ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا ۲۵ اردیبهشت ماه نیز ادامه دارد. یکی از مهمترین مراکزی که مراسم گلاب گیری در آن انجام می‌شود قمصر است که در ۳۰ کیلومتری کاشان قرار دارد.

گلاب2

همه ساله در مدت زمانی که مراسم گلاب گیری در کاشان برگزار می شد گردشگران از سراسر ایران و جهان به این شهر می آمدند تا از نزدیک شاهد این فرآیند زیبا در "نیاسر" و"قمصر" باشند.

ایران ایران و جهان صنایع دستی و گردشگری گردشگری ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر