کد خبر: 898023 A

مدیر کل بهزیستی استان خبرداد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین از ارائه خدمات به ۳۶۴ خانواده دارای فرزندان چند قلو تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا وارثی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد ۳۹ خانوار دارای فرزند سه قلو و ۳۲۵ خانواده دارای فرزند دو قلو هستند که ماهانه براساس دستور العمل جامع مالی سازمان بهزیستی یک میلیون ریال کمک هزینه معیشت خانواده به ازای هر فرزند دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کمک هزینه‌معیشتی تا سن ۶ سالگی به کودکان پرداخت می‌شود، اظهار داشت: این کمک‌ها شامل تامین هزینه شیر خشک، حق پرستاری، پرداخت کمک موردی برحسب نیاز خانواده‌ها و ارائه سایر خدمات اجتماعی از قبیل مشاوره به خانواده های یاد شده است.

وارثی ادامه داد: اگر هر یک از قل ها نارس باشند و یا دوقلوهایی که از زوجین مبتلا به نازایی به دنیا آمده و نیازمندی آنان به تایید مددکار رسیده باشد کمک هزینه معیشتی دریافت خواهند کرد.

این مسئول تصریح کرد: خانواده های دارای فرزند چندقلو برای بهره مندی از این کمک ها می توانند با مراجعه به بهزیستی در هر استان و یا شهرستان کمک هایی را از این سازمان دریافت کنند.

وی افزود: بهزیستی هم پس از بررسی درخواست خانواده ها و تایید آن خدمات خود را به این خانواده ها به صورت پرداخت مبلغ کمک هزینه ماهیانه ارائه می کند.

بهزیستی استان قزوین بیش از ۱۵۰ نوع خدمات به جامعه هدف خود ارایه می دهد.

استان قزوین بهزیستی پوشش جامعه خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر