کد خبر: 897692 A

دادستان عمومی و انقلاب کردستان:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از اجرای حکم اعدام یکی از اشرار مشهور این استان و لیدر اصلی فرار زندانیان سقز خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد جباری درباره حکم مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که صبح امروز (شنبه) اجرا شد، افزود: حکم اعدام وی در سال ۸۳ در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان عالی کشور در تاریخ ۱۶ اسفند ۸۳ تایید شده بود.

وی افزود: جرم این شرور سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستاهای سقز، اخاذی مسلحانه و آزارو اذیت مردم و سلب امنیت و آرمش مردم بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان افزود: این زندانی در قتل عمد و شهادت 2 نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال ۸۳ مشارکت داشته است.

وی یادآور شد: این زندانی جز طراحان و لیدرهای اصلی فرار از زندان سقز در هشتم فروردین ۹۹ بوده است.

جباری خاطرنشان کرد: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم، چندین مرحله قانونی طی شد و پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو بررسی ولی شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد و همچنین 2 مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که مورد تایید قرار نگرفت.

جباری یادآور شد: دستگیری او توسط ماموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت که محل اختفای این فرد را به ماموران انتظامی گزارش کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان همچنین از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹ نفر از زندانیان فراری باقی مانده است که اقدامات برای دستگیری آنها نیز در حال انجام است.

استان کردستان انقلاب قتل امنیت اعدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر