کد خبر: 897532 A

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: به غیر از بخش کشاورزی، هیچ خسارتی ناشی از سیلاب روزهای گذشته متوجه استان نشده است.

 به گزارش ایلنا، حمید غیاثی گفت: بنابر اعلام فرمانداران و بخشداران خوشبختانه این بارش‌ها تاکنون هیچ خسارتی مبنی بر تخریب ابنیه برجای نگذاشته‌اند، گرچه در برخی مناطق روستایی منجر به تخریب جزیی پل بدنبال طغیان رودخانه‌ها شده ، اما در مجموع خسارت قابل توجهی ایجاد نشده است.

وی به بارش بیش از  ۸۰ میلیمتری باران به طور متوسط در استان مرکزی اشاره کرد و افزود: بیشترین بارش‌ها در اراک، شازند، محلات، خنداب، دلیجان، ساوه بود و با وجود حجم زیاد  باران، خوشبختانه از لحاظ طغیان رودخانه‌ها و سیلاب‌ها خسارتی متوجه استان نشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: متاسفانه بارش تگرک و برف موجب بروز خسارت به حوزه باغی و زراعی در شهرستان‌هایی که به تولیدات کشاورزی اشتغال دارند، شده است.

غیاثی بررسی دقیق و اعلام رقم ریالی میزان خسارت وارد شده به محصولات باغی و زراعی را منوط به ارسال گزارش از سوی جهاد کشاورزی ساوه، زرندیه، خنداب، شازند دانست و افزود: تیم های ارزیابی در حال بررسی این موضوع هستند و طی روزهای آینده بطور دقیق اعلام خواهد شد.

وی به آب قابل توجه ذخیره شده در پشت سدهای استان نیز اشاره کرد و افزود: حدود ۹۵ درصد حجم آب سدهای استان تکمیل شده و به تراز نهایی رسیده و بارش‌ها حتی موجب سرریز آب در برخی سدها شده است که برای مدیریت مخزن آب ذخیره شده و بالا بردن امنیت در این حوزه، دریچه های تعدادی از سدهای استان باز شده است.

استان مرکزی بخش کشاورزی جهاد کشاورزی کشاورزی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر