کد خبر: 896666 A

با تلاش متخصصان داخلی؛

الحاق زیر دریایی اورهال شده غدیر کلاس ۹۴۳ به همت مهندسین کارخانجات نیروی دریایی ارتش و با حضور جمعی از مسئولان،فرماندهان و مهندسین نیروی دریایی مستقر در بندرعباس انجام شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، با تکیه بر دانش بومی و توان تعمیر نگهداری و عملیاتی نیروهای جوان مومن انقلابی کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، زیر دریایی غدیر کلاس۹۴۳ با موفقیت اورهال و به آب انداخته شد و پس از انجام تست های لازم ،جهت حضور در عرصه دفاع از تمامیت ارضی آب‌های داخلی و حضور پرقدرت در آب های بین المللی و رزمایش ها به ناوتیپ زیرسطحی منطقه یکم امامت نداجا ملحق خواهد شد.

امیر دریادار دوم فاضل نیا فرمانده کارخانجات نداجا در خصوص فناوری ساخت و تعمیرنگهداری زیر دریایی غدیرکلاس گفت: تمامی این زیردریایی بومی است و توسط کارخانجات نداجا و وزارت دفاع ساخته شده است ودرتمام رزمایش های ما حضور فعال دارد.

این زیر دریایی با قابلیت رادارگریزی وحمل اژدرهای هوشمند ، قدرت آتش بالایی دارد و می‌تواند کابوس دشمنان ایران عزیزمان باشد و در صحنه رزم نقش تایین کننده ای ایفا کند.

ناخداسوم مهندس محمد گلچین مدیر پروژه اورهال زیر دریایی غدیرکلاس۹۴۳ ، با خرسندی از موفقیت در اتمام این پروژه با استفاده از دانش تماما بومی مهندسین نیروی دریایی، بیان کرد: با بهینه سازی و پیاده کردن سیستم های پیچیده روز دنیا برقدرت این واحد شناور بسیار افزوده شده است و قابلیت های آن با بهره گیری از توان داخلی و دانش بروز جهانی ارتقا یافته است و قطعا حضور فعالی در عرصه دفاعی میهن اسلامیمان خواهد داشت.

ایران فناوری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وزارت دفاع نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر