کد خبر: 896649 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع بارش های شدید در 14 استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی کشور طی چند روز آینده گفت: طی امروز پنج شنبه و جمعه و شنبه در غالب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش باران گاهی رگبار و رعد و برف و وزش باد شدید موقت در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه درباره شدت بارش‌ها طی امروز نیز گفت: امروز پنجشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، مرکزی، شمال ایلام، لرستان، نوار غربی اصفهان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد است و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و جاری شدن سیل وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی نیز در ادامه بیان کرد: جمعه شدت بارش‌ها در لرستان، نوار غربی اصفهان، شمال شرق خوزستان؛ چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، همدان، مرکزی، البرز و تهران است.

نقیشنه در ادامه بیان کرد: روز‌های یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب، شمال شرق، شرق، دامنه‌های زاگرس جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از جنوب کشور بارش پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: هم چنین طی امروز پنج شنبه در نوار شمالی کشور و جمعه برای دامنه‌های البرز و شمال شرق افزایش نسبی دما بین ۶ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد.

نقیشنه درباره هوای تهران نیز گفت: تهران امروز بارش‌های پراکنده و شدید را تجربه خواهد کرد و تا شنبه بارانی خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: این بارش‌ها منجر به بالا آمدن آب رودخانه‌ها و لغزندگی جاده ها می شود. 

استان کشور اصفهان چهارمحال و بختیاری سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر