کد خبر: 896532 A

درخواست مزدی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی از وزیر کار؛

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی طی نامه ای به‌ وزیر تعاون ، کار و‌ رفاه اجتماعی نکاتی را در خصوص تعیین دستمزد کارگران یادآور شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، در متن این نامه آمده است:

 "کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی به نمایندگی از کارگران و شوراهای اسلامی کار استان با توجه به تشکیل جلسه شورای عالی کار جهت تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ لازم می داند نکاتی را یادآوری نماید:

امروز چشم میلیون ها کارگر شاغل و‌بازنشسته ، در شب ولادت منجی عالم بشریت، عدالت گستر جهان هستی حضرت مهدی (عج) به تصمیمات آن شورای محترم دوخته شده است، از شورای محترم عالی کار انتظار می رود همه جوانب موجود و شرایط حاکم اقتصادی بر جامعه را براساس واقعیت ها دیده و از وارد شدن بر اعداد و ارقامی که هیچ تطابقی با وضع موجود ندارد ، پرهیز نمایند.

از نمایندگان عزیز خود در این شورا نیز انتظار می رود افزایش دستمزد را براساس سبد معیشت ، بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار انجام داده و افزایشی را در نظر گیرند که ارزش و‌حایگاه کار و انگیزه برای کارکردن بعنوان یک فرهنگ سالم، زندگی کردن و رزق حلال حفظ گردد. یعنی افزایشی که بتواند حداقل های یک زندگی را تامین نموده و باعث خواهد شد همچنان ذهن های خلاق و طراحان تولید با انگیزه تر بمانند، در غیر اینصورت نابود خواهند شد و انگیزه خود را از دست خواهند داد و به سمت مشاغل کاذب کشیده خواهند شد.

ارزش قائل شدن برای جایگاه کار یعنی حفظ خیلی از ارزش های جامعه می باشد.

از وزیر محترم نیز درخواست می گردد به واقعیت ها توجه فرموده و‌مدنظر داشته باشند که قشر عظیمی از بازنشستگان را هم که امروزه بیش از ۶۰درصد آنان با شرایط بسیار سختی زندگی میکنند را نیز مدنظر قرار داده تا فراموش نشوند.

ضمن حمایت از نمایندگان خود و تقدیر و تشکر از زحمات آنان درخواست می گردد قانون اجرا گردد نه آنکه دور زده شود و مواظب مطرح شدن اعداد و ارقامی که هیچ واقعیتی با شرایط موجود نداشته و مردم آن اعداد را در زندگی خود حفظ نمی کنند و از واقعیت ها نیز به دور است باشند و از حیطه وظایف خود در چارچوب قانون محکم‌ دفاع نمایند و بنا به گفته ریاست محترم جمهور ، مردم باید تورم واقعی را در جیب خود احساس کنند نه در اعداد و ارقام.

ضمن اینکه از وزیر محترم و اعضای شورای عالی کار میخواهیم در شب ولادت منجی عالم بشریت آقا امام زمان عج، تصمیمی خوب و خبر خوشی را به این قشر زحمتکش بدهند.

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی "

استان خراسان رضوی جهان دستمزد شوراهای اسلامی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر