کد خبر: 895744 A

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان:

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: حمام کردن به صورت منظم و عادی عاملی است تا فرد کمتر مبتلا به ویروس کرونا شود.

 علیرضا مهر علیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: باید دانست نظریه حمام آب گرم در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است، پایه‌ای علمی ندارد و از آنجایی که  دمای طبیعی داخل بدن بین ۳۶.۵ تا ۳۷ درجه باقی می‌ماند مستقل از اینکه دمای داخل حمام چقدر باشد به علاوه، دوش گرفتن با آب بسیار داغ می‌تواند مضر باشد و یا باعث سوختگی شود.

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان افزود: از سوی دیگر دوش گرفتن به صورت مرتب می‌تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهد و  بهترین راه برای محافظت از خود در برابر بیماری کرونا رعایت مداوم بهداشت دستها است، زیرا با این کار ویروسی که ممکن است بر روی دست‌ها باشد، نابود شده و از عفونتی که پس از تماس دست‌ها با چشم، دهان یا بینی بوجود می‌آید، جلوگیری می‌شود و اگر در مواردی که افراد در سطح شهر تردد دارند، استحمام روزانه برای آنها توصیه می شود.

مهرعلیان در خصوص نحوه استفاده افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا از حمام نیز بیان کرد: با توجه به اینکه ممکن است ترشحات دهان در وسایل و محیط حمام باقی بماند، لازم است پس از استحمام فرد مبتلا و یا مشکوک به کرونا، فضا و وسایل حمام با مواد ضدعفونی کننده خانگی ضدعفونی شود.

وی در ادامه عنوان کرد: جدا کردن ظروف غذای فرد مبتلا و یا مشکوک، خوشبختانه با توجه به اینکه ویروس کرونا به گرما حساس است، شست و شوی ظروف با آب گرم و مایع ظرفشویی آن را از بین می‌برد.

 

ویروس کرونا حمام ابتلا مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر