کد خبر: 895724 A

ابتلا به ویروس کرونا و فوت ناشی از این بیماری نوپدید در یزد نزدیک به هزار 400 نفر را درگیر خود کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در استان یزد تاکنون 167 نفر از شهروندان جان خود را از دست داده اند.

ابراهیم سلمانی با اشاره به ابتلای قطعی هزار و 208 نفر به این ویروس ادامه داد: همچنین تا ظهر دیروز 3 هزار و 512 نفر مشکوک به کرونا به بیمارستان مراجعه کرده که از این تعداد، هزار و 208 مورد مثبت اعلام شده است.

وی با اشاره به بهبودی و ترخیص بخش عمده ای از مراجعان به مراکز درمانی افزود: تاکنون 2 هزار و 850 نفر از مبتلایان یا افراد مشکوک به کرونا در استان یزد بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

سلمانی با بیان اینکه شهرستان های یزد، میبد و اردکان بیشترین شمار مبتلایان به این ویروس را دارند ادامه داد: یزد با 550 نفر، میبد با 269 نفر و اردکان با 236 نفر بیشترین آمار مبتلا به کرونا را دارند.

وی در تشریح ابتلای دیگر شهرستان ها به این ویروس عنوان کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان خاتم کمتر از 10 نفر است و این شهرستان کمترین میزان ابتلا را به خود اختصاص داده و بعد از آن شهرستان تفت با 15 مبتلا در ردیف کمترین مبتلایان به ویروس کرونا به شمار می روند.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: 40 نفر در بافق، 35 نفر در ابرکوه، 23 نفر در مهریز، 18 نفر در بهاباد، 16 نفر در اشکذر، 15 نفر در تفت و 6 نفر در خاتم هم به این بیماری مبتلا شده اند.

بهداشت و درمان یزد کرونا بستری شهید صدوقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر