کد خبر: 895668 A

نماینده گرمی در استان اردبیل :

سخنگوی کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به ویروس کرونا از نظر مجلس و کمسیون آموزش شرایطی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، میر حمایت میرزاده گفت: جامعه باید آموزش غیر حضوری را به رسمیت بشناسد و برای توسعه آموزش غیر حضوری توسعه زیرساخت‌های لازم و به ویژه تدوین برنامه جامع ضروری و الزامی است.

وی با بیان اینکه تصمیمات نهایی مدارس را باید استان‌ها بر اساس شرایط منطقه‌ای اتخاذ کنند افزود: تصمیمات نهایی مدارس را باید به استان‌ها واگذار کنیم تا بر اساس شرایط منطقه‌ای خود اتخاذ کنند و امورات آموزشی مناطق مربوطه را پیش ببرند.

میرزاده با تاکید بر اینکه باید آموزش‌های لازم برای برخورداری دانش‌آموزان از فضای مجازی در اولویت باشد تصریح کرد: اگر بخواهیم آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تداوم یابد باید آموزش‌های لازم برای برخورداری دانش‌آموزان از فضای مجازی در اولویت باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت بحرانی کرونا در کشور بیان کرد: با توجه به اینکه هم‌اکنون شرایط شیوع بیماری ویروسی کرونا در سطح کشور بحرانی است از نظر مجلس و کمسیون آموزش شرایطی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد.

وی از تعطیلی مدارس تا ۳۰ فروردین ماه خبر داد و اظهار کرد: مدارس تا پایان فرودین ماه تعطیل خواهد بود، اما به هر حال باید وضعیت بازگشایی مدارس و تحصیل دانش‌آموزان تعیین تکلیف شود.

آموزش و تحقیقات مجلس تعطیلی مدارس شورای اسلامی ویروس سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر