کد خبر: 894624 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت آب و هوای کشور را طی روزهای آینده تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی در تشریح وضعیت آب و هوایی استان‌های کشور گفت: وضعیت بارش‌ها در شمال شرق و شرق کشور، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (یکشنبه ۱۷ فروردین) از کشور خارج می‌شود.

وی ادامه داد: بارش‌ها امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی شدت خواهد یافت که با رعد و برق و وزش شدید باد روبه‌رو می‌شویم. علاوه بر اینکه بارش تگرگ هم در این مناطق رخ داده و ارتفاعات این مناطق هم با بارش برف همراه است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در شرق مازندران و گلستان بارش‌ها شدت دارد، خاطرنشان کرد: پدیده‌ای دیگری که امروز با آن مواجه هستیم، وزش باد‌های شدید در استان‌های قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان و مناطق شرقی اصفهان و یزد است.

رفیعی تصریح کرد: همچنین سامانه بارشی جدیدی فردا (دوشنبه ۱۸ فروردین) وارد کشور می‌شود که تا پایان هفته به تناوب در کشور فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه در شمال غرب، سواحل خزر، دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی فعال است که به تدریج به مناطق شمال شرق کشور کشیده شده و با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود. در مناطق مستعد هم این مسئله باعث بارش تگرگ و در ارتفاعات با بارش برف همراه می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت روز‌های آتی هفته پرداخت و گفت: در روز سه شنبه (۱۹ فروردین) در نیمه شمالی کشور و مناطقی از استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد با ادامه بارش‌ها روبه‌رو خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در روز‌های پایانی هفته هم انتظار داریم که در اکثر نقاط کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان‌های فارس، کرمان و خوزستان بارش‌ها شدید باشد.

رفیعی تصریح کرد: به لحاظ شرایط دمایی از فردا (دوشنبه ۱۸ فروردین) تا روز چهارشنبه ۲۰ فروردین کاهش دمای ۵ تا ۱۰ درجه دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد، همچنین وضعیت دریای خزر فردا و روز سه شنبه مواج پیش‌بینی شده که بخش‌های مرکزی و شرقی دریای خزر هم از بعداز ظهر امروز تا ظهر فردا همین شرایط را خواهند داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پیش‌بینی وضعیت هوای تهران هم به وزش شدید باد اشاره کرد و تصریح کرد: حداکثر دمای تهران امروز ۱۹ درجه است که این مسئله فردا به حداقل دمای ۱۰ درجه بالای صفر می‌رسد.

بارش برف رعد و برق سازمان هواشناسی قم کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر