کد خبر: 892615 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی استان در جلسه مشترک کمیته های بهداشت و سلامت و تشکل های صنفی نظام پزشکی استان سمنان با جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ، متخصصان و کارشناسان گفت: تاکنون نتیجه کرونا 413 نفر مثبت اعلام شده است .

به گزارش ایلنا، نوید دانایی گفت : از روز اول معتقد بودیم اپیدمی زمانی کنترل خواهد شدکه شفافیت در این آمار وجود داشته باشد و از روز اول آماربه صورت شفاف و هر روز از طریق صدا وسیما به استحضار مردم شریف استان رسیده وهیچ نقطه محرمانه ای در آمار وجود ندارد.

وی افزود : امروزما در بحرانی قرار داریم که ابعاد این بحران و ویروس برای تمامی کشورهای درگیر با این بیماری در دنیا پیچیده و مبهم است ونیاز است تا کارهای علمی و پژوهشی در این مورد صورت گیرد که دراین مسیر نیز دو دانشگاه علوم پزشکی استان مطالعات و اقداماتی را کلید زدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان کرد : کار پژوهشی دراین برهه باید برپایه و مبنای علمی و تخصصی باشد، لذا از حضور تمامی عزیزان، متخصصین و پژوهشگرانی که تمایل به حضوردر عرصه پژوهشی و مطالعاتی داشته باشند استقبال می کنیم.

نوید دانایی اظهار داشت :  تشویش اذهان عمومی و انتقادهای نابجا و بدون‌پایه واساس و بر پایه تهمت،باعث خواهد شد دربحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دربین مردم برای مبارزه بااین بیماری اختلال ایجادگردیده وبا از بین بردن اعتماد عمومی در بین مردم، با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.

وی تصریح کرد : نیاز است با پرهیز از موازی کاری و با انسجام، همدلی و وحدت رویه با تقویت نیروها و ظرفیت های موجود و در یک مسیر قرار دادن این پتانسیلها، در راستای مبارزه ویژه با این بیماری وعبور از بحران گام برداریم.

نوید دانایی ادامه داد : در میانه بحران و به دلیل اینکه هنوز ابهاماتی در خصوص این بیماری وجود دارد، نمی توانیم به تحلیل مطلوب، جامع و دقیق و همه جانبه از ابعاد مختلف این بیماری و بحران دست یابیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان خاطر نشان کرد :  از ابتدای درگیری و ابتلا به این بیماری در استان،همراه با شفافیت و صراحتی که درخصوص اعلام آمار برای عموم آحاد مردم استان داشتیم، بیماریابی و نمونه گیری ما از ویروس کرونا مطلوب بود واین مهم به معنای بالا بودن نُرم تعداد مبتلایان استان درسطح کشور نبوده و نیست.

وی گفت : بیمار یابی و نمونه گیری مناسب در کنار شفافیت، مولفه اصلی کنترل اپیدمی در استان سمنان است و ما نیز در این راستا به صورت ویژه و با قدرت گام برداشتیم.

نوید دانایی افزود : باید اعلام کنم که تا به امروز هنوز اپیدمی در سطح استان کنترل نشده و ابهاماتی در خصوص متوقف کردن اپیدمی و رفتار ویروس برای ما وجود دارد اما با توکل به خدا و اتکا به ظرفیت های موجود و تلاشهای شبانه روزی مسئولین و کادر درمانی، از این بحران عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد : برخورد مناسب با دوره پساکرونا در استان نیز ازدیگر مسائل و مواردی است که بسیار حائز اهمیت است وبا تشکیل کمیته های ویژه این امر دردانشگاه علوم‌ پزشکی استان شکل گرفته ومطالعات در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان نمود : کارگروه های مختلفی درخصوص آموزش، کنترل اپیدمی ودیگر موارد در دانشگاه علوم‌پزشکی استان شکل گرفته و انجام مطالعات علمی، تخصصی و پژوهشی در حال انجام است واز حضور متخصصان در این کارگروه ها استقبال می کنیم.

وی تصریح کرد : در دانشگاه علوم‌ پزشکی استان هیچگونه فاصله ای بین ستاد و صف و علی الخصوص در بحث مبارزه با بیماری کرونا وجود نداشته و بایداعلام کنیم هیچ کارمند بهداشتی چه صف و ستاد از ابتدای این امر تا کنون ازمرخصی استفاده نکرده واز ساعت ۸صبح الی ۱۱شب با تمام توان خود تلاش کرده و تا به امروز ۹۶ درصد مردم استان پایش و کنترل شدند که جای تقدیر و قدردانی دارد‌.

نوید دانایی اظهار داشت : همکاران پزشک و پرستار ما در دانشگاه علوم‌ پزشکی استان در شرایط مبارزه با بیماری کرونا تحت فشار بوده و خستگی ناپذیر به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات هستند که به صورت ویژه از این عزیزان تقدیر و قدرشناسی می کنم اما نیاز است تا تقویت این کادر و نیروی درمانی در دستور کار قرار داشته باشد.

وی گفت :  در بحث تامین تجهیزات حفاظت فردی برای کادر درمانی در دانشگاه علوم‌ پزشکی استان در مراکز درمانی مبارزه با کرونا هیچ مشکلی وجود نداشته واین آمادگی برای تامین این تجهیزات در آینده نیز وجود دارد وهیچگونه کمبودی نداریم.

 نوید دانایی خاطر نشان ساخت :  آزمایشگاه ویروس شناسی یکی از اقدامات بسیار ارزنده ای بودکه ظرف مدت دوهفته وبرای مبارزه و مقابله بهتر با ویروس کرونا دراستان راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود : با تعطیلی مطب ها، بار و فشار مراجعات بیماران به مراکز و کلینیک های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان وارد شدکه تقاضا داریم برای ارائه خدمت مطلوب تر،مطب های معین در استان در نظر گرفته شود.

وی گفت : نمونه گیری هایی که دربحث مقابله بابیماری کرونا دراستان انجام شد، تا شب گذشته ۸۸۸ نمونه ارسال شده که تا کنون۴۱۳ نمونه مثبت اعلام شده و ۳۳۸ نفر از این افراد بهبود یافته و ازمراکز درمانی تحت مدیریت این دانشگاه مرخص شدند.

 

دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیماریابی مطلوب شفافیت آمار مرخصی کادر بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر