کد خبر: 891827 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از مردم خواست برای اجرای هر چه بهتر طرح غربالگری کرونا تماس‌های دریافتی از شماره ۴۰۳۰ را پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدرضا دهقانی با اشاره به اجرای طرح غربالگری درباره بیماری کرونا اظهار داشت: جمعیت غربالگری شده به این صورت است که همکاران ما در مراکز جامع سلامت، مراقبان سلامت یا بهورزها تماس تلفنی با مردم گرفته و از آنها در مورد علائم اصلی بیماری کرونا سوال می‌پرسند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم وقتی همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند، شماره ۴۰۳۰ به روی گوشی‌ها نمایش داده می‌شود و پاسخگو نیستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با بیان اینکه شماره ۴۰۳۰ تبلیغاتی نیست بیان داشت: برقراری این تماس‌ها برای سلامت مردم و شناسایی افراد در صورت ابتلا است.

وی با اشاره به موارد پیگیری توسط سایت سلامت و خود ارزیابی عنوان کرد: وارد کردن شماره تلفن همراه در سایت برای ارسال جواب ارزیابی به فرد است و وارد کردن کد ملی باعث می‌شود که بدانیم این فرد تحت پوشش کدام خانه بهداشت است و کدام بهورز پیگیر خواهد بود.

دهقانی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با بیماری کرونا افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ١٩ در استان، هزار و یک نفر از هم استانی‌ها به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند و ۱۰۴ نفر جان باختند همچنین هزار و ۲۵۶ نفر از بیماران بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه شهرستان های میبد و اردکان بعد از یزد بیشترین تعداد مبتلا را دارند ادامه داد: ۴۷۹ مورد ابتلای مثبت در شهر یزد، ۲۱۴ مورد در میبد، ۲۰۹ مورد در اردکان و ۲۶ مورد در ابرکوه به ثبت رسیده است.

دهقانی افزود: ۱۵ مورد ابتلای قطعی در بهاباد، ۱۵ مورد در مهریز، دو مورد در خاتم، ۲۴ مورد در بافق، هفت مورد در اشکذر و ۱۰ مورد در تفت گزارش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با اشاره به بستری ۶۴۲ نفر با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان از ابتدای سال جدید خاطرنشان کرد: ۶۰۸ نفر از بیماران بستری بهبود یافته و ترخیص شدند و در حال حاضر ۳۹۷ نفر در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان هستند.

بهداشت و درمان یزد غربالگری کرونا سامانه 4030
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر