کد خبر: 891587 A

معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان:

معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: بیماری کووید 19، واکسن و درمان ندارد و مردم با رعایت بهداشت از این ویروس پیشگیری کنند.

 اکبر یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: بیماری کووید 19 در درون افراد است و هنگامی که بیرون می آیند، منتقل می شود؛ پس که اگر می خواهیم انتقال بیماری عقب بیفتد، چون این بیماری، واکسن و درمان ندارد، تغییر رفتار مردم، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

 معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان افزود: اگر به مردم می گوییم تا از منزل خارج نشوند، این زیاد آسان نیست، بحث این نیست که از منزل بیرون نرویم مهم این است که هنگامی که کار غیر ضروری نداریم و در وقت شلوغ بیرون نباشیم و در اجتماعات حاضر نشویم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

یوسفی ادامه داد: بازدیدهای انجام شده تا کنون با هدف بررسی روند ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، غربالگری جمعیت تحت پوشش  و پیگیری موارد مشکوک و مثبت کرونا ویروس، از مراکز خدمات جامع سلامت سیردان، آلتین کُش، اُرکن کُرد و طرازان جهت ارائه خدمات به بیماران و مراجعان و توصیه های کاربردی می باشد.

وی یادآور شد: سامانه خوداظهاری  salamat.gov.ir  به نحو گسترده اطلاع رسانی شده است و مردم می توانند با خوداظهاری، وضعیت سلامت خود در مقابل کرونا ویروس را ثبت کنند تا قبل از وارد شدن آسیب جدی، خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

انتهای پیام/
پوشش درمان معاون ویروس مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر