کد خبر: 891032 A

فرماندار کرمانشاه مطرح کرد:

فرماندار کرمانشاه گفت: این شهر که جزو پرجمعیت‌ترین نقاط کشور محسوب می‌شود به لحاظ بیماری کرونا همچنان در وضعیت قرمز است و همین موضوع می‌طلبد مردم بیش از پیش نکات بهداشتی و توصیه‌های ارایه شده را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا مقرر شد با کشتار دام در فضای باز به صورت جدی مقابله و در همین راستا ۲ گروه نیز مامور شدند تا بازدیدهای میدانی خود را در سطح شهر کرمانشاه آغاز و با متخلفان برخورد کنند.

وی همچنین از تشدید اقدامات کنترلی در ورودی و خروجی شهرها با دستور استاندار و همکاری هلال احمر و پلیس خبر داد و گفت: افرادی که مشکوک به کرونا باشند اجازه ورود به شهر و استان کرمانشاه یا خروج به آنها داده نمی شود.

رنجبر اعمال محدودیت در ورودی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های کرمانشاه را از دیگر اقدامات عنوان کرد و از شهروندان خواست تا حتی الامکان به این مراکز و اماکن مراجعه نکنند.

فرماندار کرمانشاه همچنین از اتخاذ تدابیر ویژه برای روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) خبر داد و گفت: بهترین تفریح برای عموم مردم در شرایط حساس کنونی ماندن در منزل و پرهیز از حضور در اماکن عمومی و تفرجگاهاست تا خدئای نکرده به این بیماری مبتلا نشوند.

وی تصریح کرد: طی هفته ای اخیر به صورت مرتب از نانوایی ها و پمپ بنزین های سطح شهر بازدید به عمل آمده که نتیجه آن پلمب بیش از ۵۰ نانوایی و پنج پمپ بنزین و همچنین ملزم کردن آنها به رعایت اصول بهداشتی بوده است.

رنجبر همچنین از تعطیلی اکثر صنوف غیرضروری و پاساژها در شهر کرمانشاه با دستور دادستان خبر داد و گفت: این مراکز تا اطلاع بعدی باید مغازه ها و محل کسب خود را تعطیل کنند.

فرماندار کرمانشاه در خصوص ورود مسافر به شهر کرمانشاه نیز گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تعدادی از این افراد به کرمانشاه سفر کرده اند اما تقریبا می توان گفت همه آنها در منزل بستگان خود اقامت گزیده اند چرا که قبلا نیز بارها عنوان شد اجازه برپایی هیچ چادر یا کانکسی در سطح شهر و بخصوص پارک ها داده نمی‌شود.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر مسافرت ها به کرمانشاه و همچنین ترددهای جاده ای، گفت: با این حال هنوز برخی ها هستند که بیماری کرونا را جدی نگرفته اند و تقاضای ما این است که به خاطر سلامتی خود و خانواده اشان از سفر و ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

رنجبر در پایان تاکید کرد: بهترین راه مقابله با بیماری کرونا ماندن در منزل و رعایت مسائل بهداشتی است که امیدوارم بیشتر مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گیرد.

استان کرمانشاه بیماری کرونا وضعیت قرمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر