کد خبر: 891017 A

شیری اعلام کرد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: از ۲۵ اسفند که طرح نوروزی پلیس آغاز شد تا ابتدای روز هفتم فروردین شاهد کاهش ۵۲ درصدی سوانح درون شهری نسبت به مدت مشابه نوروز گذشته بوده‌ایم.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فضل الله شیری اعلام کرد: این کاهش شامل مجموع سوانح جرحی، فوتی و خسارتی می شود که عمده دلیل آن نیز کاهش ترددهای درون شهری و همراهی مردم با مسئولان برای مهار بیماری کرونا بوده است.

وی ادامه داد: از زمان آغاز طرح نوروزی پلیس تا امروز که ۱۱ روز از زمان آن می‌گذرد، متاسفانه چهار نفر جان خود را در سوانح درون شهری از دست دادند که البته همه این آمار مربوط به پنج روز پایانی سال ۹۸ بوده است.

سرهنگ شیری یادآوری کرد: در مدت زمان یاد شده تصادفات جرحی ۵۲ درصد و تعداد مجروحان نیز ۴۷ درصد نسبت به نوروز ۹۸ کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه در عین حال از کاهش ۵۱ درصدی سوانح خسارتی نیز خبر داد.

وی یادآوری کرد: در مقابل کاهش سوانح رانندگی درون شهری، برخورد پلیس راهور با تخلفات رانندگی از ۲۵ اسفند ۹۸ تا پایان روز ششم فروردین ۹۹ حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ شیری در پایان گفت: پلیس راهور در معابر درون شهرها و بزرگراه ها به صورت شبانه روزی حضور داشته و به وسیله تجهیزات کنترلی که در اختیار دارد برابر مقررات با تخلفات رانندگی برخورد می کند.

نیروی انتظامی تصادفات درون شهری راهنمایی رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر