کد خبر: 890921 A

معاون استانداری فارس خبر داد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس یادآور شد: در شرایط کنونی علاوه بر توجه به خود مراقبتی و پیشگیری در قلمرو شخصی باید قلمرو مهربانی را وسعت دهیم تا در کنار هم از این بحران نیز عبور کنیم

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، سید احمد  احمدی زاده در جلسه ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری، کنترل و مقابله با بیماری کرونا از تشکیل کارگروه اجتماعی ذیل ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خبر داد و عنوان کرد: این کارگروه با هدف سازماندهی و ایجاد وحدت رویه در بهره‌مندی از ظرفیت ها و توانایی های تشکل های مردمی مختلف تشکیل خواهد شد.

احمدی زاده با اشاره به وجود ظرفیت بسیار زیاد در این تشکل های مردم نهاد، خاطرنشان کرد: تولید محتوا در فضاهای مجازی، کمک به بهبود سبک زندگی مردم در شرایط موجود، کمک به پیشگیری از ایجاد افسردگی و تقویت نشاط اجتماعی ، کمک به تولید و توزیع اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده به ویژه در مناطق کم برخوردار، افزایش تاب آوری اجتماعی بر پایه آموزش از جمله اقدامات موثری است که تشکل های مردم نهاد با سازماندهی این کارگروه به نحوه مطلوب تری انجام خواهند داد و بی تردید اثرگذاری ویژه ای در مقابله با کرونا دارد.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت و فرماندهی واحد در مدیریت بحران ها اظهار کرد: از ابتدای مقابله با بیماری کرونا در استان این موضوع مد نظر استاندار و مجموعه ستاد استانی قرار گرفته است؛ بنابراین تشکیل کارگروه اجتماعی بستری مناسب برای سازماندهی فعالیت های اثرگذار اما متفرقه تشکل های مردمی خواهد بود.

وی همچنین به تصمیمات به موقع و سریعی که در استان فارس برای مقابله با کرونا اتخاذ شده اشاره کرد و افزود:  در زمینه آن دسته از تصمیماتی که در اختیار استان بوده اقدامات اثرگذاری انجام شده که همین اقدامات فارس را به استانی پیشرو در پیشگیری و مدیریت این بحران تبدیل کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس  عنوان کرد: استاندار فارس با پیگیری لحظه ای و حضور مداوم در همه صحنه ها روند انجام امور و اجرایی شدن مصوبات ستاد مدیریت کرونا را با جدیت رصد می‌کند.

احمدی زاده ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه کادر درمان و پزشکی استان، عنوان کرد: این تلاش گران عرصه سلامت با از خود گذشتگی و به کارگیری وقت و امکانات موجود در صف نخست مقابله با کرونا به مردم جامعه خدمات ارزنده ای ارائه کرده اند.

احمدی زاده  ضمن تقدیر از همراهی و همکاری مردم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا  از فعالان تشکل های مردم نهاد خواست مردم را برای در خانه ماندن ، به سفر نرفتن و قطع عبور و مرورهای غیر ضروری تشویق و ترغیب کنند.

معاون استاندار فارس با تقدیر از تلاش های همه دستگاه های اجرایی استان  در موضوع مدیریت بیماری کرونا یاد آور شد: با تدبیر استاندار فارس و تلاش متولیان مربوطه هم اکنون هیچ مشکلی برای تامین اقلام معیشتی مردم در استان وجود ندارد و علاوه بر تکمیل بودن ذخایر، شاهد وجود همه کالاها در فروشگاه ها هستیم.

جامعه درمان سبک زندگی معاون معاون سیاسی امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر