کد خبر: 890866 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه این بیماری هم اکنون در حال شعله‌ور شدن در استان است، افزود: ممکن است در روزهای آینده با عدم همکاری مردم شدت گسترش بیماری بیشتر از این هم بشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی درستی در گفت و گو باخبرنگاران اظهار داشت: اگر همه در سطح ملی به وظیفه خود عمل نکنیم، خسارت جبران ناپذیری در انتظارمان است.

وی افزود: تعداد محدودی از مردم به هشدارها توجه نکرده و به دید و بازدید عید رفتند که این امر موجب شیوع بیماری و افزایش مبتلایان به کرونا شد.

درستی با تاکید بر اینکه به جز موارد ضروری به هیچ وجه مردم از منازل خود خارج نشوند، افزود: انتظار داریم همشهریان امسال روز طبیعت در منازل خود بمانند و هشدار می دهیم به خاطر سلامتی خود و سایر همشهریان بیرون نیایند چرا که این امر موجب شرعت انتشار ویروس و گسترش بیماری می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: اگر مردم به هشدارها توجه نکرده و ۱۳ فروردین بیرون بروند، کنترل بیماری از دست ما خارج شده و تجهیزات بیمارستانی و کادر درمانی جوابگو نخواهد بود و در آن صورت بسیار فاجعه آمیز خواهد بود و اگر تاکنون خدمات بیمارستانی با مشکل مواجه نشده به علت همکاری نسبی مردم است.  

درستی با بیان اینکه این بیماری هم اکنون در حال شعله‌ور شدن در استان است، افزود: ممکن است در روزهای آینده با عدم همکاری مردم شدت گسترش بیماری بیشتر از این هم بشود؛ ارگان‌های دولتی اگرچه مصمم هستند در خروجی شهرها جلوی مردم را بگیرند اما بهتر است مردم به صورت خودجوش در خانه بمانند تا به سلامت از این مرحله عبور کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی شعله ویروس تجهیزات بیمارستانی دید و بازدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر