کد خبر: 890865 A

استاندار زنجان خبرداد:

استاندار زنجان از انتخاب این استان به عنوان اولین مرکز پایش سرپایی بیماران کرونایی در سطح کشور خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری محیط‌ها دسته بندی شده و مناطق آلوده بیشتر مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا از زنجان، فتح الله حقیقی، در جلسه ستاد کرونای استان زنجان از انتخاب استان زنجان به عنوان اولین مرکز پایش سرپایی بیماران کرونایی در سطح کشور خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری محیط‌ها دسته بندی شده و مناطق آلوده بیشتر مورد تاکید قرار خواهد گرفت.

استاندار زنجان، از پایش سرپایی بیماران کرونایی در این مناطق خبر داد و گفت: اعضای خانواده هم مورد نمونه گیری و ضدعفونی قرار می گیرند و اگر مشکلی مشاهده شود قبل از اینکه افراد به بیمارستان مراجعه کنند در منزل درمان شوند.

مقام عالی دولت در استان زنجان بر ضرورت همکاری مردم در غربالگری این بیماری تاکید کرد و گفت: برای مقابله با این ویروس از تمام ظرفیت های استان استفاده می شود.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود در خانه بمانند تا زنجیره این بیماری ریشه کن شود تا بتوانیم در سال جدید برنامه‌های لازم برای توسعه همه جانبه استان را مد نظر قرار دهیم.

حقیقی از وجود اقلام بهداشتی مورد نیاز همچون دستکش لاتکس و ماسک های یکبارمصرف در انبار داروخانه های استان زنجان خبر داد و گفت: مواد ضدعفونی کننده و ماسک هم به وفور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید الکل در استان از ۵ تن به ۱۵ تن رسیده است، ادامه داد: دو شرکت بزرگ ساینا و پدیده شیمی قرن با ظرفیت بسیار زیادی کار می‌کنند؛ همچنین تولید مواد ضدعفونی هم در استان بیش از سه برابر شده است و مشکلی در خصوص مواد ضدعفونی کننده ژل هم نداریم.

استان زنجان الکل بیمارستان خانواده دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر