کد خبر: 890768 A

نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : حضور داوطلبانه روحانیان در کنار کادر درمانی در بیمارستان ها و تدفین اموات مایه آرامش مردم است .

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله فلاحتی نماینده  ولی فقیه در گیلان امروز  در نشست  کارگروه  شرعی  ستاد  مقابله  با کرونا در گیلان  با اشاره به  نقش و اهمیت روحانیان  در آرام بخشی جامعه  گفت : حضور جهادی و داوطلبانه روحانیان در کنار کادر درمانی در بیمارستان‌ها و تدفین اموات مایه آرامش مردم است .  

فلاحتی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مردم، غسل و تدفین فوت شدگان کروناست گفت: با یاری خدا و همت و روحیه جهادی روحانیان ، گیلان  رتبه  نخست نحوه رعایت اصول و آداب شرعی تغسیل  فوت شدگان کرونا را داراست و در این خصوص دقت های لازم انجام می شود.     

وی گفت: براساس گزارش ها، تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها کم شده که این کاهش، حاصل تلاش همه به ویژه مردم همیشه همراه است. 

نماینده ولی فقیه درگیلان با بیان اینکه هیچ جامعه ای ویروس خطرناک ومنحوس کرونا را پیش بینی نکرده گفت : همه جهان به ویژه اروپایی ها  برای کنترل این بیماری درمانده اند اما به لطف  و یاری خدا و روحیه جهادی مردم و مسولان تا امروز توانستیم براین مشکل فائق آییم و تا ریشه کنی کامل این ویروس منحوس  هم ، همه با  تمام توان مبارزه می کنیم  .

حجت الاسلام تسخیری دبیر کارگروه شرعی ستاد مقابله با کرونا درگیلان هم در این نشست، گفت: از آغاز نخستین نشست این کارگروه 150 طلبه و روحانی در بیمارستان ها و تغسیل و تدفین فوت شدگان کرونا داوطلبانه به مردم خدمات رسانی می کنند .

سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این نشست  از اعزام 2 کامیون  لوازم ضروری به مناطق سیل زده کرمان ، توزیع 17 هزار و 251 بسته  معیشتی بین افراد کم بضاعت و 311 کارگاه  گروهی تولید ماسک ، دستکش و گان دراستان با کمک های مردم ی دراستان  خبرداد.

در پایان هم هر یک از اعضای کارگروه شرعی‌ستاد مقابله با کرونا در گیلان برای مقابله با شیوع کرونا پیشنهاداتی  ارایه کردند .

بیمارستان سیل ماسک نماینده ولی فقیه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر