کد خبر: 890738 A

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان:

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: برای ریشه کن کردن و از بین بردن کامل ویروس کرونا لازم است همه شهروندان، مسئولان و دستگاه ها در این زمینه تعامل داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا مهرعلیان در نشست هماهنگی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد:  تمامی ارگان ها و ادارات موظف هستند با برنامه ای واحد، رعایت نکات بهداشتی و توصیه های صادره از سوی کادر بهداشت و درمان، گام های خود را برای ریشه کن کردن  این ویروس بردارند و همه، در هر جایگاهی، وظیفه کنترل این بیماری  را دارند، پس این امر نیازمند عزم و تلاش همگانی است.

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان،ضمن ارائه گزارشاز وضعیت کرونا و روند روبه افزایش این بیماری افزود: انتظار می رود تیم بسیج ادارات و شرکت ها برابر دستورالعمل و چک لیست نظارت، سازمان خود را رصد کنند و گزارش آن را به مرکز بهداشت ارسال کنند.

مهرعلیان، 3 تیم اجرایی متشکل از کارشناس بهداشت محیط، بسیج و عوامل اجرایی شهرداری را دومین تیم اجرایی خواند و گفت: این تیم، گندزدایی روزانه مراکز تجمعی، محل های ورودی مجتمع قضایی، سرویس های بهداشتی عمومی، صندلی پارک ها، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس مترو و اطراف سطل های زباله در سطح شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

وی از سومین تیم به عنوان تیم برون بخشی نام برد و با بیان این که این تیم، مدیران اتوبوسرانی، تاکسیرانی،  شرکت پخش فرآورده های نفتی و راهداری است، اضافه کرد: این تیم نیز با رعایت کامل مفاد دستورالعمل روزی یکبار نسبت به گندزدایی مجموعه مورد نظر خود اقدام کنند.

محمد شفیعی، فرماندار شهرستان قزوین در این نشست اظهار کرد: با الگو قرار دادن دستورالعمل های بهداشتی و چک لیست های تعریف شده برای ادارات، می توان بحران را با عزم همگانی از میان برداشت.

فرماندار قزوین ادامه داد: توانمندی و پای کار بودن مردم از ثمرات این روزهاست که با آگاهی بیشتر به علمِ روز و بررسی امکانات در مدیریت بحران به سمت اتحاد و وحدت و همدلی پیش رفته ایم.

شفیعی، با لزوم هدایت همه آحاد مردم به مراجعه به سامانه salamat.gov.ir  و تعیین چهار چوب برای کلیه  ادارات و سازمان ها؛ گفت: نهادهایی مثل سپاه و بسیج همیشه پای کار بوده اند و می توانیم از توانمندی بسیج در کنار ادارات برای رفع نیاز استفاده کنیم.

بسیج پخش فرآورده های نفتی چک ویروس مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر