سرخط خبرها:
کد خبر: 890720 A

معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان:

معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: تعامل و همکاری مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته در استان قزوین بار مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان ها را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اکبر یوسفی در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته پونک ضمن ابراز رضایت از ساماندهی فعالیت ها و پیشرفت امور، اهتمام برای ارتقای پوشش مراقبت ها در مراکز خدمات جامع توسط پزشک را مورد تاکید قرار داد و هدف از راه اندازی این مراکز را کاهش بار مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان ها و پیشگیری از شیوع این بیماری و خدمت رسانی بهینه به مردم بر شمرد.

 معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان  با اشاره به آمادگی پاسخ گویی به مراجعین در مراکز 16 ساعته کووید 19 از ساعت 8  تا 24، تقویت اطلاع رسانی در این خصوص را خواستار شد. 

به گفته یوسفی، لازم است مردم با مراقبان سلامت که از طریق تماس تلفنی با شماره 4030 وضعیت سلامت آنان را از لحاظ بیماری کرونا پیگیری می کنند، همکاری کنند.

وی، از مشارکت شش تیم بهورزی با نظارت آموزشگاه بهورزی در ساعت غیر اداری خبر داد و افزود: در بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا ویروس، این تیم ها از طریق سامانه «سیب»، پیگیری و غربالگری جمعیت شهرستان قزوین، شامل: روند درمان بیماران مبتلا به کرونا، خوداظهاری ثبت شده در سامانه salamat.gov.ir ، افراد پُرخطر و خانوارها را با لحاظ کردن اولویت، تحت پوشش دارند.

استان قزوین بیمارستان سلامت ویروس مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر