سرخط خبرها:
کد خبر: 890716 A

دادستان عمومی قزوین مطرح کرد:

دادستان قزوین گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اصناف باید دولت در این شرایط ویژه از اصناف حمایت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد قاسمی در جلسه فوق العاده و مشترک شورای تأمین و ستاد مقابله با کرونای استان قزوین اظهار کرد: مصوبات ستاد لازم الاجراست و هرکس از آن سرپیچی کند تخلف کرده و سلامت مردم را به خطر انداخته و اگر مدیری در اجرا کوتاهی کند شریک جرم است.

دادستان قزوین تصریح کرد: در خصوص تعطیلی اصناف با چند چالش مواجهیم و اینکه بسیاری از کسبه مستأجر هستند و باید اجاره ماهانه را پرداخت کنند و تعطیل واحد به آنها آسیب می‌زند که باید بستر حمایتی از آنها را مهیا کرده و صاحبان واحدهای تجاری را تشویق کرده و از آنها درخواست کنیم چند ماه از اجاره را ببخشند.

قاسمی بیان کرد: باید دولت نیز نسبت به چک‌های برگشتی تصمیم متمرکز بگیرد تا از اصناف حمایت شود البته رعایت حقوق صادرکننده و دارنده چک هم لحاظ شود.

وی افزود:رسانه‌های گروهی و صدا و سیما لازم است تا افرادی که اجاره‌های صنوف خود را می‌بخشند و یا به مستأجران مهلت می‌دهند را معرفی کنند تا شهروندان با این افراد خیر بیشتر آشنا شوند و این کار ترویج یابد.

این مقام قضایی استان ادامه داد: مردم استان قزوین فرهنگ بالایی دارند و می‌توانیم از آنها درخواست کنیم تا همراهی بیشتری در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا از جمله تعطیلی بازار، مجتمع‌های تجاری، سفر نکردن و ماندن در منزل داشته باشند.

دادستان قزوین ادامه داد: تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای تعطیلی اصناف و بازار و کاهش تردد مردم به مراکز جمعیتی است اما باید مصوبات در همه نقاط استان به صورت یکسان اجرا شود و هیچ تفاوتی در شهرهای استان نباشد.

قاسمی یادآور شد: همه کسبه غیر ضروری باید تا ۱۵ فروردین بسته شوند تا شاهد افزایش آلودگی نباشیم و در این راه همراهی اتحادیه‌ها قابل تقدیر است البته در این میان بازار سنتی کاملاً تعطیل شده است.

وی عنوان کرد: با اطلاع رسانی مناسب توسط رسانه‌ها باید مردم را با اجرای طرح همراه کنیم و اگر کسی همراه نبود اختیارات قانونی برای برخورد وجود دارد و برای پلمب واحدهای متخلف مشکلی نداریم.

این مقام قضایی استان خاطر نشان کرد: هر چند به جمع زیادی از زندانیان مرخصی داده شده اما این کار هیچ مغایرتی با برخورد با متخلفان و مجرمان در شرایط کنونی ندارد و در این زمینه هیچ اغماضی نخواهد شد.

حقوق دولت سلامت صدا و سیما ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر