کد خبر: 890713 A

معاون عمرانی استاندار قزوین:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در پخش مواد بهداشتی و ضدعفونی باید مناطق روستایی و حاشیه استان قزوین را هم در نظر گرفت.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین، اظهار کرد: در توزیع نیازهای اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده نباید فقط به مرکز استان محدود شویم بلکه لازم است به شهرستان‌ها و سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه نشین‌ها هم توجه شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآور شد: روستاهای بزرگ و کوچک استان در توزیع مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا مورد توجه قرار گیرند تا بتوان به صورت هماهنگ و همه جانبه برای مقابله با این بیماری در سطح استان گام برداشت.

فرخزاد افزود: توزیع اقلام بهداشتی در سطح جامعه باید شناور باشد زیرا نیازها هر روز تغییر می‌کند و لازم است بر اساس نیازهای روزانه برای توزیع اقلام بهداشتی اقدام شود.

وی اضافه کرد: در این شرایط تأمین مواد ضد عفونی کننده برای شهروندان و نحوه توزیع آنها بسیار مهم است و باید این کار با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام شود.

این مسئول ادامه داد: استفاده از نیروهای داوطلب مردمی در این شرایط ضروری است اما باید این نیروها زیر نظر سپاه و بسیج ساماندهی و کنترل شوند.

معاون عمرانی استاندار همچنین خواستار در اختیار گذاشتن امکانات ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و سایر ادارات به سپاه و بسیج شد تا اقدامات بهداشتی به خوبی به مرحله اجرا درآید.

فرخزاد بیان کرد: از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم نسبت به ضد عفونی کردن بهداشتی دستگاه‌های خود اقدام کرده و گزارش آن را در جلسه بعدی ستاد ارائه کنند.

وی اضافه کرد: نیروگاه شهید رجایی قزوین در یک اقدام ارزشمند روزانه ۱۰ هزار لیتر آب ژاول تولید می‌کند که باید با توزیع عادلانه آن میان نهادها بتوانیم از این ظرفیت به دستگاه‌ها برای تهیه مواد ضدعفونی کننده کمک کنیم.

این مسئول عنوان کرد: میزان غلظت آب ژاول تولید شده در نیروگاه باید اندازه گیری شود و بهداشت محیط درصد غلظت آن را تأیید کند و میزان رقیق سازی و غلظت استاندارد باشد.

استان قزوین شهرداری محیط زیست معاون منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر