کد خبر: 890707 A

استاندار قزوین مطرح کرد:

استاندار قزوین گفت: کلیه ادارات و اصنافی که فعالیت آنها در شرایط بحرانی فعلی هیچ ضرورتی ندارد، تعطیل هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در جلسه فوق العاده و مشترک شورای تأمین و ستاد مقابله با کرونای استان قزوین، اظهار کرد: این روزها که ویروس کرونا همچنان تلفات می‌گیرد باید مراقبت‌های بهداشتی را جدی بگیریم تا شرایط حادتر نشود.

استاندار قزوین بیان کرد: ادارات ضروری مانند نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، فرمانداری‌ها، بخشداری و دهیاری‌ها، صدا و سیما و جمعیت هلال احمر دایر هستند و با نظر مدیر دستگاه می‌توانند تا ۵۰ درصد نیروها را به صورت حضوری و مابقی را به صورت دورکاری به کار بگیرند.

جمالی پور اضافه کرد کرد: برای خروج از وضعیت قرمز در استان از امروز تصمیمات سخت گیرانه و محدود کننده خواهیم گرفت و ضمن تعطیلی همه اصناف غیر ضروری مبادی ورودی شهرها به شدت کنترل می‌شود.

وی با بیان اینکه مرخصی مدیران در این ایام ممنوع است، گفت: کارمندان هم حق ندارند مسافرت بروند و باید هر لحظه لازم شد در محل کار خود حضور یابند.

مقام عالی دولت در استان عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی در این ایام با حداقل نیرو به فعالیت خود ادامه دهند تا نیازهای مردم برطرف شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: در موج دوم شاهد بازگشت افراد بی‌احتیاطی هستیم که می‌توانند در بازگشت ناقل بیماری باشند بنابراین با جدیت در مبادی ورودی همه شهرهای استان نسبت به کنترل جدی و شدید همه رانندگان و مسافران خودروها اقدام خواهد شد.

جمالی پور گفت: برای کنترل مبادی ورودی از ارتش استفاده خواهیم کرد تا هیچ فرد آلوده‌ای وارد استان نشود.

وی ادامه داد: با رصد کمیته ارزیابی از مدیرانی که در مقابله با ویروس کرونا موفق عمل کرده‌اند تشویق به عمل خواهد آمد تا کارهای ارزشمند آنها ادامه یابد.

مقام عالی دولت در استان یادآور شد: از این پس همه تصمیمات ما محدود کننده خواهد بود تا از گسترش ویروس کرونا در استان جلوگیری شود و انتظار داریم هر وظیفه‌ و تصمیمی در این جلسات گرفته می‌شود اجرا شود.

وی بیان کرد: بیماران کرونایی که از نظر مالی توانمند نیستند باید مورد حمایت مالی قرار گیرند بنابراین با کمک استانداری، خیران و کمیته امداد، بسته غذایی و کمک مالی برای آنها پیش بینی شود.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: کارگران تأسیسات گردشگری و کارگرانی که واحد آنها تعطیل شده و نیز رانندگان اتوبوسرانی برای استفاده از بیمه بیکاری به ادارات مرتبط معرفی شوند.

جمالی پور اضافه کرد: مسئولیت شهرستان قزوین فقط با فرماندار است تا برای تعطیلی واحدهای صنفی و کنترل ورودی و خروجی مسافران اقدام کند.

وی گفت: همه اداره‌ها و نهادها با کوچک‌ترین و بزرگترین وظایف تعریف شده باید در کنار هم باشند و کمک کنند تا بر بحران کرونا غلبه کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه شهرداری‌ها به ستادهای شهرستانی در تامین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا کمک کنند، افزود: مدیران دستگاه‌ها در اختصاص اعتبار در این زمینه نگران نباشند زیرا کار قانونی است و مشمول بازرسی و نظارت نخواهد شد به شرط آنکه فرآیند مالی آن درست طی شده باشد.

وی با تشکر از همراهی رسانه‌های گروهی، خبرگزاری‌ها و صدا و سیما گفت: از رسانه‌هایی که این روزها دغدغه سلامت مردم را دارند تشکر می‌کنیم و امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم از شرایط قرمز عبور کنیم.

در این جلسه منوچهر حبیبی هم به عنوان سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان معرفی شد.

بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی رسانه گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر