کد خبر: 890695 A

استاندار یزد خبر داد:

استاندار یزد با اشاره به تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک در استان گفت: دو واحد صنعتی تولید ماسک در استان نیز در شرف راه اندازی است که ظرفیت تولید را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدعلی طالبی با اشاره به پیشتازی این استان در زمینه پیشگیری و درمان کرونا اظهار داشت: امیدواریم با راه اندازی آنها در آینده نزدیک تولید ماسک در استان به روزانه بالغ بر ۲۵۰ هزار عدد برسد.

وی با اشاره به خودکفایی استان در تامین نیازهای مربوط به ضدعفونی شهرها ادامه داد: در بحث ضدعفونی دست نیز نیاز استان به تامین الکل رفع شده و مشکلی در این باره نداریم، ضمن این که به زودی در تامین الکل نیز خودکفایی استان را شاهد خواهیم بود.

استاندار یزد همچنین با اشاره به تولید روزانه ۲۵۰ هزار دستکش در استان بیان کرد: علاوه بر تامین داخل استان، بخشی از این تولیدات به خارج از استان نیز ارسال می‌شود و در خصوص تامین اکسیژن بیمارستان‌های استان نیز اکنون مشکلی نداریم.

وی در مورد احتمال معرفی یزد به عنوان کانون شیوع کرونا در کشور، افزود: یکی از علل این موضوع ارتباط استان یزد با استانهای درگیر بیماری است ولی امیدواریم با همکاری مردم وضعیت بیماری در استان یزد حاد نشود.

طالبی در حال حاضر آمار بیماران کرونا به صورت قطعی در یزد را بیش از ۸۰۰ نفر ذکر و تصریح کرد: آمارهای فوتی کرونا در استان نیز تاکنون ۸۲ نفر بوده و تعدادی فوتی مشکوک به کرونا داشته ایم که البته برخی استان این آمار را هم لحاظ نمی کنند.

استاندار یزد همچنین با اشاره به برنامه ریزی استان در رابطه با سال جهش تولید و تشکیل ستادی در این خصوص تصریح کرد: این نام گذاری فرصت مغتنمی برای استان یزد به عنوان یک استان صنعتی است که می‌توان آینده بهتری را برای استان رقم زد.

وی ابراز امیدواری کرد با مهار کرونا در استان یزد که در سال گذشته نیز اقدامات موثری در رابطه با رونق تولید انجام داده از این فرصت مغتنم بهره ببرد.

بهداشت و درمان ماسک یزد کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر