کد خبر: 890447 A

در بارندگی اخیر انجام شد؛

در بارندگی اخیر تاکنون ۳۵ محور توسط راهداران پرتلاش اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان بازگشایی شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، یوسف عابدینی طی گزارشی اعلام کرد: بارندگی چهارم فروردین ماه موجب خساراتی  به مبلغ ۷۳۴ میلیارد ریال به حوزه استحفاظی  استان هرمزگان گردید که بیشترین خسارات مربوط به  راه‌های روستایی در  شهرستان‌های بشاگرد ،سیریک ، جاسک ، میناب و رودان  و بندرعباس  هستند.

این مقام مسئول در ادامه گفت : طول راههای آسیب دیده در این بارندگی۲۶۷۵ کیلومتر می باشد که  ۱۳۸ محور آسیب دیده و همچنین، ۱۸۹ دستگاه ابنیه مورد آسیب قرار گرفته که تعداد ماشین آلات درگیر در سیل ۹۵ دستگاه و تعداد ۸۶ریزش برداری و پاکسازی مقطعی  و ۳۵ محور توسط ۱۵۲ نفر که دراین مدت مشغول به فعالیت بوده اند بازگشایی شده است.

وی افزود: طغیان رودخانه جگین موجب مسدود شدن راه‌های ۴۰ روستا خصوصاً بخش گافر پارامون شد که همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد با وجود اینکه هنوز  آب رودخانه فروکش نشده و همچنان جریان دارد که این امر مانع پیشرفت کار نشده اما کماکان راهداران در حال بازگشایی این مسیر هستند.

عابدینی در ادامه گفت:طغیان رودخانه شریفی موجب قطع ارتباط محور جاسک _  بشاگرد گردیده که با تلاش راهداران بازگشایی شد همچنین فرعی اول ایجاد شده ناشی از سیل اخیر بعد از پل گابریک کیلومتر ۶۳ جاسک هم  بازگشایی شده است .

این مقام مسئول افزود: آبنمای کیلومتر ۵۵ محور جاسک سیریک بازگشایی شده و راه‌های روستایی گزان بزین گوشکی قلمویی و پگو که در بارندگی اخیر مسدود گردیده بود در اسرع وقت با تلاش و همت راهداران بازگشایی  که میتوان گفت تمامی  راه‌های محور شهرستان سیریک  باز  وعبور ومرور بصورت عادی در آن جریان دارد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه استان هرمزگان دارای  ۳۴ کیلومتر آزادراه ، ۷۱۶ کیلومتر بزرگراه و   ۶۷۵  کیلومتر راه اصلی و    ۱۷۲۶کیومتر راه فرعی و۴۹۴۷کیلومتر  شوسه روستایی  و ۵۰۲۵ کیومتر راه  خاکی روستایی  است ، اضافه کرد: در حوزه شهرستان بندرعباس با باز شدن دریچه سد شمیل راههای روستاهای دلبودنی،کدوکار ،گزریز ،زرتی و خرگی  با روستاهای همجوار مسدود شد.

عابدینی اظهار کرد: خوشبختانه دراین بارندگی خسارت زیادی به بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی وارد نشده است و فقط قسمت هایی  از راه نیاز به مرمت  دارد که  در دستور کار قرار گرفت که در اسرع وقت توسط راهداران و  پیمانکاران بخش خصوصی به رفع این موانع و ترمیم راه پرداخته خواهد شد.

 

بزرگراه جاده راهداری و حمل و نقل جاده سیل هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر