کد خبر: 890424 A

مدیرکل راهداری هرمزگان حبرداد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: با تلاش راهداران ۳۵ محور استان پس از بارندگی اخیر بازگشایی شد.

به گزارش ایلنا، یوسف عابدینی با اعلام این خبر افزود: بارندگی چهارم فروردین ۷۳۴ میلیارد ریال به حوزه استحفاظی استان هرمزگان خسارت وارد کرد که بیشترین آن مربوط به راه‌های روستایی در شهرستان‌های بشاگرد، سیریک، جاسک، میناب و رودان و بندرعباس است.

وی گفت: طول راه‌های آسیب دیده در این بارندگی ۲ هزارو ۶۷۵ کیلومتر است که بارندگی به ۱۳۸ محور ارتباطی و همچنین ۱۸۹ دستگاه ابنیه آسیب زده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: برای بازگشایی‌های راه ها  ۹۵ دستگاه انواع ماشین‌آلات و تعداد ۸۶ ریزش برداری و پاکسازی مقطعی صورت گرفت و ۳۵ محور توسط ۱۵۲ نفر بازگشایی شد.

عابدینی گفت: طغیان رودخانه جگین موجب مسدود شدن راه‌های ۴۰ روستا بویژه بخش گافر پارامون شد که همکاران و راهداران پرتلاش شهرستان بشاگرد با وجود اینکه هنوز آب رودخانه فروکش نکرده و همچنان جریان دارد، کماکان در حال بازگشایی این مسیر هستند.

وی افزود: طغیان رودخانه شریفی موجب قطع ارتباط محور جاسک - بشاگرد شد که با تلاش راهداران بازگشایی و همچنین فرعی اول ایجاد شده ناشی از سیل اخیر بعد از پل گابریک کیلومتر ۶۳ جاسک هم بازگشایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: آبنمای کیلومتر ۵۵ محور جاسک- سیریک بازگشایی شده و راه‌های روستایی گزان بزین ،گوشکی، قلمویی و پگو که در بارندگی اخیر مسدود شده بود در اسرع وقت با تلاش و همت راهداران بازگشایی شد که می‌توان گفت تمام راه‌های محور شهرستان سیریک باز و عبور و مرور بصورت عادی در آن جریان دارد.

عابدینی  افزود: در حوزه شهرستان بندرعباس با باز شدن دریچه سد شمیل راه‌های روستا‌های دلبودنی، کدوکار، گزریز، زرتی و خرگی با روستا‌های همجوار مسدود شد.

وی گفت: در جریان این بارندگی خسارت زیادی به بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی و فرعی وارد نشده و فقط قسمت‌هایی از راه نیاز به مرمت دارد که در دستور کار قرار گرفت و در اسرع وقت توسط راهداران و پیمانکاران بخش خصوصی به رفع این موانع و ترمیم راه پرداخته می‌شود.

بخش خصوصی بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده سیل هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر