کد خبر: 890423 A

مدیر زراعت جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: به منظور حمایت از کشاورزان چغندرکار و در راستای پایداری تولید شکر در کشور، با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی، مصوبه شورای اقتصاد در خصوص قیمت تضمینی چغندرقند اصلاح شد.

به گزارش ایلنا، علی عیدی با اشاره به اصلاح قیمت خرید تضمینی چغندرقند در سال ۹۸-۹۹ اظهار کرد: هر کیلو چغندرقند بهاره که پنج هزار و ۲۰۰ ریال مصوب شده بود ، ۶ هزار و ۲۴ ریال با عیار ۱۶ درصد قیمت‌گذاری شده است.

عیدی تصریح کرد: به موجب این مصوبه، به ازای هر کیلوگرم چغندرقند تحویلی مبلغ ۵۰۰ ریال به عنوان کمک کرایه حمل علاوه بر قیمت خرید تضمینی، یعنی در مجموع ۶ هزار و۵۲۴ ریال توسط کارخانه های قند به کشاورزان چغندرکار پرداخت  خواهد شد.

وی تاکید کرد: خرید تضمینی چغندرقند برای کشاورزان اهمیت فراوانی دارد تا با انگیزه بتوانند به تولید این محصول راهبردی بپردازند.

وی همچنین ادامه داد: جایزه دو کیلوگرم قند یا شکر و ۲۰ کیلوگرم تفاله همچنان در قبال تحویل هر تن چغندرقند نیز به قوت خود باقی است.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان تاکید کرد:چغندرقند یکی از این محصولات استراتژیک تولیدی استان است که آذربایجان غربی،رتبه نخست تولید را در سطح کشور دارا بوده و نزدیک ۴۰درصد مجموع تولید کشور در آذربایجان‌غربی کشت می‌شود که توسعه کشت این محصول در شمال استان در دستور کار قرار دارد.

آذربایجان غربی شکر قند کشاورزان سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر