کد خبر: 890408 A

به منظور کاهش اضطراب شهروندان صورت گرفت؛

شهروندان می توانند برای کنترل هر گونه اضطراب و نگرانی در مورد بیماری کرونا در 24 ساعت شبانه روز با مشاورین و مددکاران اجتماعی تماس بگیرند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، این روز‌ها موضوع کرونا موجی از نگرانی و اضطراب را در بین افراد جامعه ایجاد کرده و بی شک اثرات زیادی بر روحیه عموم مردم دارد؛ در این میان گسترش شایعات، گاه نگرانی‌ها را دوچندان می کند.  

همچنین ترس و اضطراب گاهی باعث افزایش حساسیت افراد به علائم بدن خود می ‌شود به طوری که در این روزها بسیاری از افراد علائم بدنی خود را به صورت نادرست تفسیر کرده و احساس می‌کنند دچار بیماری شده‌اند، در نتیجه به بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی مراجعه می کنند که این امر به نوبه خود باعث افزایش فشار بر سیستم درمانی کشور می ‌شود.  

از سوی دیگر ترس، اضطراب و نگرانی بیش از حد موجب تضعیف سیستم ایمنی و افزایش خطر ابتلا به کرونا می شود.  

در این راستا و به منظور کنترل هر گونه اضطراب و نگرانی شهروندان در خصوص بیماری کرونا، شهرداری و شورای شهر اصفهان با کمک و مشارکت انجمن مددکاران اجتماعی ایران شعبه استان اصفهان و کانون کلینیک‌های مددکاری اجتماعی اصفهان، امکان برقراری تماس رایگان تلفنی پیرامون این بیماری و مشاوره 24 ساعته با کارشناسان و مددکاران اجتماعی را فراهم آورده است. مددکاران از منزل، تماس ها را پاسخ می‌دهند. 

شهروندان می توانند برای دریافت شماره مستقیم مددکاران و مشاورین در طول شبانه روز با شماره 137 شهرداری اصفهان تماس گرفته و یا به سایت www.esfahanfarhang.ir مراجعه کنند. فهرست شماره‌ ها علاوه بر سامانه ۱۳۷ شهرداری در اختیار سامانه ۳۱۱۳ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و اداره مخابرات قرار گرفته تا در اختیار افراد نیازمند مشاوره قرار گیرد.

مشاوره شهرداری اصفهان کرونا در اصفهان مشاوره تلفنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر