کد خبر: 890397 A

ابراهیمی به ایلنا خبر داد:

فرمانده سپاه شهرستان اردستان گفت: سپاه در موضوع شناسایی خانواده‌های نیازمند که درگیر بیماری کرونا شده یا در این خصوص دچار ضعف‌های اقتصادی شده‌اند توانسته تاکنون بیش از ۷۰۰ بسته معیشتی را تهیه و توزیع کند.

سرهنگ مهدی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در اردستان اظهار کرد: چارچوب فعالیت‌های بسیج و طبق ابلاغیه‌های بسیج ملی، مبارزه با کرونا با قدرت ادامه دارد و عمده فعالیت‌های این نهاد همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان بوده که در چهار محور اجرا می‌شود.

وی ضمن اشاره به مشارکت سپاه در غربالگری شهروندان به‌منظور پیشگیری از شیوع این ویروس افزود: موضوع شرکت در غربالگری با قوت توسط برادران و خواهران بسیجی در حوزه‌های مقاومت با تماس‌های تلفنی در حال انجام است و اطلاعات دریافتی از افراد مستقیم در سامانه ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: سرکشی از اماکن و اصناف شهرستان اردستان با همکاری تعدادی از نیروهای رسمی سپاه انجام شد و موارد بهداشتی مورد رصد قرار گرفته شد تا اصناف در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کوتاهی انجام ندهند.

فرمانده سپاه شهرستان اردستان ضمن اشاره به حضور بسیجیان در ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی شهرستان اردستان تصریح کرد: بسیج همچنان ضدعفونی و گندزدایی را هر شب در محله‌های شهرستان اردستان با به‌کارگیری نیروهای جوان بسیجی انجام می‌دهد و در ایستگاه‌های سلامت نیز در مبادی ورودی این شهرستان در ۹ ایستگاه فعالیت دارند.

سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۵۰ نفر بسیجی سازماندهی شده در موضوع‌های مختلف مبارزه با کرونا بکار گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیجیان در موضوع غربالگری با لوازم شخصی خود همچون تلفن‌های همراه و تبلت‌ها کار آمارگیری غربالگری را در سطح شهرستان اردستان انجام می‌دهند.

فرمانده سپاه اردستان از ارائه آموزش‌های لازم به بسیجیان خبر داد و تصریح کرد: نیروهای بسییجی آموزش‌های لازم را فراگرفته و پشتیبانی‌های لازم توسط سپاه از آنان انجام می‌شود تا در صورت پیش آمدهای احتمالی در موضوع کرونا بتوانیم از آن‌ها حمایت کنیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سپاه تا وضعیت کشور به همین روال ادامه داشته باشد همکاری خود را طبق تفاهنامه با شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان انجام خواهد داد و موضوع مرحله دوم غربالگری هم انجام می‌دهد تا افراد مشکوک به کرونا به عنوان جامعه هدف موضوع درمانشان پیگیری شود.

فرمانده سپاه اردستان از شناسایی و حمایت خانوارهای نیازمند درگیر به ویروس کرونا خبر داد و تاکید کرد: سپاه در موضوع شناسایی خانواده‌های نیازمند که درگیر بیماری کرونا شده یا در این خصوص دچار ضعف‌های اقتصادی شده‌اند توانسته تاکنون بیش از ۷۰۰ بسته معیشتی را تهیه و توزیع کند و ارائه این بسته‌های حمایتی ادامه خواهد داشت.

معابر و اماکن عمومی شهرستان اردستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس توسط ارتش جمهوری اسلامی ضد عفونی و گندزدایی شد.

این عملیات که با مصوبه قرارگاه امام سجاد(ع) شهرستان اردستان به تصویب رسیده بود با همکاری شهرداری و نیروهای راهور و شبکه بهداشت ضدعفونی در مسیرهای بازار روز اردستان، کل مسیر خیابان شهید فائق اردستان و محلاتی که در وضعیت قرمز قرار دارد، تمامی مسیر خیابان قیام، خیابان شریعتی، خیابان امام خمینی(ره) تا پمپ بنزین داخل شهر اردستان انجام شد و در ادامه شهرهای زواره، مهاباد و روستای کچو رستاق را ضد عفونی و گندزدایی کردند.

ویروس کرونا کرونا در اردستان ضدعفونی معابر اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر