کد خبر: 890322 A

گزارش میدانی خبرنگار ایلنا از بیمارستان ولایت قزوین + فیلم

ایلنا ؛ این روزها همه به ماندن در خانه سفارش می‌کنند. بسیاری رعایت می‌کنند و بسیاری هم بی خیال کرونا و مردمی که از این بیماری  در رنج و عذابند ؛ به دید و بازدید عید و گشت و گذار در این شهر و آن شهر سرگردانند.

مسئولان ملی واستانی هم  نیم‌بند  ماندن در خانه را مدام گوشزد می‌کنند و پس از یک ماه و نیم تازه به صرافت افتاده اند که واحدهای تجاری و اقتصادی و ادارای باید تعطیل شود.آن هم  نه تا پایان بحران کرونایی در کشور که  فقط  تا پایان تعطیلات نوروز این مراکز باید بسته بمانند؛ بدون آنکه کانون‌های قرنطینه در کشور  را -حتی پس از این همه گرفتاری و بلایی که برای مردم در روزهای پایانی سال و عید نوروز  درست کرده‌اند- مشخص و معلوم کنند. هرچند به تازگی در جاده‌ها از محدودیت در ترددهای مسافران  خبر می رسد اما هنوز شیوه نامه‌ای رسمی ، دقیق و سراسری برای این محدودیت‌ها صادر نشده و هر استانی ساز خود را می زند .

اما آن روی سکه پرستاران و پزشکانی هستند که جان خود را  در دستان‌شان گرفته و با تمام وجودشان در خدمت بیمارانی هستند که چشم امیدشان تنها به آنها است.

پرستارانی که  بیش از یک ماه است رنگ عزیزان‌شان را ندیده و جگر گوشه‌شان را به امان خدا  در خانه دوست و فامیل رها کرده‌اند تا درد کرونا را از جان ما بگیرند. ویروسی که  اگر میزبان نداشته باشد راهی به خانه ما ندارد. 

گزارش تصویری خبرنگار ایلنای قزوین  شاید تلنگری باشد برای آنهایی که « هنوز  در خانه بمانیم » را شوخی گرفته اند.

گزارشگر:  سید مصطفی جعفری

تصویربردار:  علیرضا نصری

تدوینگر:  امید احمدی

 

 

 

 

حجم ویدئو: 94.64M | زمان ویدئو: 00:17:38
بیمارستان خانواده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پزشکان کروناویروس جدید کروناویروس پرستاران و کرونا بیماران کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر