کد خبر: 890302 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه در حال حاضر میزان ورودی های استان و شهر شیراز در مقایسه با سال گذشته 70 درصد کاهش پیدا کرده،گفت: افراد بومی شیراز با ارائه مدارک مستند مانند سند خانه، کدملی، شماره خودرو و...... می توانند وارد شیراز شوند؛ این در حالی است که روز گذشته حدود 17 هزار خودرو از جاده مرودشت به شیراز آمدند.

محمود رضایی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه پلاک‌های متعلق به استان فارس تنها در صورتی که ساکن شیراز باشند می توانند وارد این شهرشوند افزود: در حال حاضر در مبادی ورودی شهر شیراز و استان فارس حداکثر غربالگری از افراد انجام می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه افراد سالم و بدون داشتن علائم به بیماری کرونا می توانند وارد شیراز شوند ادامه داد: تنها افرادی که ساکن شیراز باشند و دمای بدن آنها  نرمال باشد جواز ورود به شهر شیراز را  کسب می کنند این در حالیست که افرادی که نتیجه تب سنجی آنها منفی می شود به مکان‌ها و درمانگاه ها هدایت می شوند.

معاون استانداری فارس در ادامه با اشاره به اینکه تمام فرمانداری‌های شهرستان‌ها و دیگر نهادها مانند بهداشت درمان، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و راهداری اقدام به کنترل ورودی‌های استان و شهرهای فارس می‌کنند، افزود: تمام این سازمان ها در صورت اطمینان اجازه ورود افراد را به استان و شهرها و مناطق فارس می دهند.

وی با اشاره به اینکه حدود 2 هزار دهیاری و 112 شهر در استان فارس به صورت منظم اقدام به ضد عفونی و گندزدایی مناطق مختلف استان می کنند افزود: ضد عفونی کردن شهرها و مناطق روستایی از استراتژی مهم مدیران ارشد استان به شمار می رود.

برای دو میلیون نفر تست کرونا انجام شده

وی با اشاره به اینکه تاکنون در استان فارس برای ۲ میلیون نفر تست کرونا انجام شده،ادامه داد: تنها در روز گذشته تست 27 نفر از افراد در استان مثبت شده است.

معاون عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه درمان افراد مبتلا از برنامه‌های روز‌های آتی مدیران ارشد استان محسوب می‌شود افزود: اگرچه استان فارس دارای حدود 36 شهرستان است بنابراین تعداد افراد مبتلا در استان پهناور فارس به نسبت دیگر استان بهتر بوده است.

رضایی با بیان اینکه تنها مغازه‌های ضروری مانند سوپر مارکتها ، نانوایی‌ها و ..... در سطح استان و شهر شیراز فعالیت می کنند ،افزود: تمام ارگان های استان با همکاری یکدیگر و تلاش خود توانسته اند شرایط استان را کنترل کنند.

معاون عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه تمام تلاشمان را برای مقابله با ورود افراد غیر بومی به استان فارس و شهر شیراز به کار گرفته ایم افزود: تنها افرادی می توانند وارد استان و شهرهای فارس شوند که دلایل کافی برای بومی بودن آن منطقه داشته باشند.

مبتلایان غیر بومی وارد استان شدند

رضایی با اشاره به اینکه مبتلایان کرونا موجود غیر بومی استان از روزهای گذشته وارد فارس شده اند ادامه داد: در حال به دلیل کنترل شدن دروازه های شهرها آمار ورودی افراد به شهرها بسیار کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اگرچه استان فارس با دیگر استان‌ها اشتراکات اقتصادی و اجتماعی دارد بنابراین طبیعی است که افرادی که در حوزه مرزهای استان زندگی می کنند پلاک خودروهایشان متعلق به دیگر استان ها در شهرهای فارس حضور داشته باشند.

رضایی بیان کرد: اگرچه تعداد افراد مبتلا به کرونا که وارد استان شدند زیاد نبود اما این افراد بیشتر از استان های جنوبی و شمالی وارد فارس شده بودند.

 

جاده خودرو دانشگاه علوم پزشکی استانداری فارس کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر