کد خبر: 890225 A

شکیبا در گفت وگو با ایلنا خبر داد:

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد : از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ دوشنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۸۸ نفر بوده که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، محمد ابراهیم شکیبا سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه بیان کرد : از این تعداد ۱۸۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی اضافه شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۳۷ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۲۶ نفر ترخیص و ۹۲ نیز در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با اشاره به این مطلب که بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا را در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی افزود:  از رسانه ها می خواهیم  نکات آموزشی را به صورت مستمر به اطلاع مردم برسانندتا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود .

شکیبا عنوان کرد: از افراد دارای علائم بیماری کرونا که بیماری حاد زمینه‌ای ندارند تقاضا داریم که در منزل استراحت کنند و در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کنند.

سخنگوی ستاد بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۵۰ درصد بیماران در روزهای گذشته یا میهمانی از استان‌های پرخطر داشتند و یا به این استان‌ها مسافرت کرده اند.

شکیبادر ادامه  تاکید کرد: از مردم می خواهیم که در این ایام نه به مسافرت بروند و نه میزبان مسافرانی از دیگر استان های کشور باشند.

استان کرمانشاه بیماری کرونا آمار فوتی ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر