کد خبر: 890219 A

در نشست هم اندیشی مطرح شد؛

نشست هم اندیشی مسئولان شرکت سرم سازی رازی با دانشگاه علوم پزشکی البرز در راستای برنامه ریزی برای تولید واکسن کرونا و کیت های سریع تشخیصی، برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امروز نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی البرز و شرکت سرم سازی رازی با حضور رئیس دانشگاه و جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه در خصوص مقابله با کرونا ویروس تشکیل شد. 

حسین کریم مدیر شرکت سرم سازی رازی با توجه به شیوع ویروس در اروپا و آمریکا ، اهمیت آن در جهان روز به روز بیشتر می‌شود و هیچ کشوری از شر این ویروس در أمان نیست .

وی افزود: با توجه به جدید بودن ویروس اطلاعات دقیق و کاملی در دسترس نیست و یکی از مباحث مهمی که ذهن ها را درگیر کرده فرآیند تولید واکسن ویروس کرونا می باشد 

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد حتی بعد از کنترل موج اول بیماری معلوم نیست که چه وضعیتی ایجاد شود و تولید واکسن بسیار حائز اهمیت می باشد

رئیس دانشگاه ضمن اشاره به ظرفیت همکاری  بسیار خوب ایجاده شده خواست تیم های علمی متشکل از اساتید دانشگاه و سرم سازی جهت تحقیق و بررسی و تهیه واکسن و سرم درمانی ، کیت های تشخیص سریع و اپیدیولوژی به سرعت تشکیل گردد و با استفاده از ظرفیت ها و تجهیزات مشترک روند تحقیق و تهیه واکسن با سرعت و هدفمندی بیشتری انجام شود. 

وی در پایان به همکاری دوسویه با هدف تولید واکسن و مقابله با کرونا تاکید کرد

سرم سازی رازی کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر