کد خبر: 890130 A

فرماندار بهاباد عنوان کرد:

فرماندار شهرستان بهاباد از غربالگری بیش از 25 هزار نفر، در ورودی شهرستان بهاباد توسط نیروهای داوطلب آموزش دیده جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهاباد، محمدمهدی خانی زاده در حاشیه بازدید از پست غربالگری و تب سنجی کرونا ویروس اظهار داشت: چهار پست غربالگری و تب سنجی کرونا ویروس مستقر در ورودی و خروجی شهر بهاباد و جاده های مواصلاتی از جمله آسفیچ و چادرملو با همکاری تیم های جمعیت هلال احمر، مرکز بهداشت، بسیج و نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی مستقر هستند.

وی با قدردانی از زحمات افرادی که به صورت داوطلبانه برای اجرای این طرح همکاری دارند افزود: در این پست های سلامت، غربالگری اولیه از جمله کنترل تب سنجی سرنشینان خودروها را انجام و از ادامه مسیر افرادی که علائم مشکوک به کرونا ویروس را داشته باشند، جلوگیری می شود.

فرماندار بهاباد ادامه داد: تاکنون سلامت بیش از 25 هزار نفر در پایگاه های مذکور کنترل شده است که این افراد با  8300 دستگاه خودرو از پایگاه های بازرسی غربالگری کرونا ویروس شهرستان عبور کردند.

خانی زاده با بیان اینکه از ورود مسافرین غیربومی‌ به شهرستان بهاباد‌ نیز جلوگیری می شود‌ افزود: این ممنوعیت در کل شهرستان های استان یزد و کلیه مبادی ورودی به استان اعمال می شود و لذا از مسافرین غیر بومی تقاضا می شود از سفر به این شهرستان جدا خودداری نمایند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از تردد غیرضروری عنوان کرد: از زمان ممنوع شدن ورود مسافرین غیر بوی به شهرستان بهاباد که از روز گذشته اجرا شده، تاکنون از ورود 42 خودرو غیر بومی که اکثراً از استان های کرمان، مشهد و تهران بودند جلوگیری و برگشت داده شده اند.

خانی زاده افزود: برای شکست کرونا ویروس همه باید دست به دست هم بدهیم و می طلبد با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه، مسئولان و مدافعان خط مقدم جبهه سلامت را یاری نمایند تا بتوان سریعتر ویروس کرونا را شکست دهیم.

یزد کرونا غربالگری بهاباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر