کد خبر: 889969 A

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان:

جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: سیلاب موجب وارد آمدن ۲۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی شده و بیش از ۲ هزار دام سبک تلف شده است.

به گزارش ایلنا، سردار محمد مطهری در ارتباط با بارش شدید باران و خسارات ناشی از جاری شدن سیل در شهر‌های جنوبی استان کرمان بیان داشت: در پی بارش‌های شدید شب گذشته و جاری شدن سیل خسارات سنگینی به شهر‌های جنوبی استان وارد آمده است.

وی افزود: بیشترین خسارات سیل در بین شهرستان‌های جنوبی استان مربوط به رودبار جنوب است که خسارات به بخش زهکلوت رودبار مضاعف بوده است.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: مجموعاً ۶۰ روستا در پی جاری شدن سیل دچار خسارت دیده‌اند همچنین آب آشامیدنی ۴۵ روستا قطع شده و در ۵۰ روستا برق قطع است.

مطهری تصریح کرد: در پی سیلابی شدن رودخانه‌ها به راه‌های روستایی شهر‌های جنوبی خسارات جدی وارد شده و راه ارتباطی بسیاری از روستا‌ها قطع است همچنین تعداد ۱۲پ ل و ۱۰ آبنما تخریب شده‌اند.

وی اذعان داشت: سیل موجب تخریب مسیر پل‌های کهنوج به منوجان، کهنوج به قلعه گنج، رودبار به زهکلوت و زهکلوت به دلگان شده است.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان یادآور شد: سیلاب موجب وارد آمدن ۲۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی شده و بیش از ۲ هزار دام سبک تلف شده است.

مطهری گفت: دستگاه‌های مهندسی لشکر ۴۱ ثارالله و قرارگاه قدس اقدام به احداث و ترمیم سیل بند‌ها کرده است.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه سپاه در ابعاد مختلف به مردم کمک رسانی کرده است اظهار داشت: گروه‌های جهادی در حال تخلیه آب از منازل مسکونی هستند ضمن اینکه توزیع غذای گرم به مردم سیل زده توسط سپاه صورت می‌گیرد.

وی افزود: به دستور فرمانده سپاه استان تمامی فرماندهان نواحی مقاومت سراسر استان آماده کمک رسانی به سیل زدگان هستند.

بخش کشاورزی سیل کشاورزی ل قلعه گنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر