کد خبر: 889878 A

قادری اعلام کرد :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از توقف ساخت و ساز غیر مجاز بوستان شرقی شهرستان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ،امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از توقف ساخت و ساز غیر مجاز بوستان شرقی شهرستان کرمانشاه خبر داد.

امید قادری اظهار داشت: با حضور دادستان کرمانشاه و نماینده دستگاه های مختلف از ساخت و سازهای پارک شرقی بازدید به عمل آمد و با دستور دادستان کرمانشاه این ساخت و ساز غیر مجاز تخریب شد.

وی در خصوص تخلف دیوارکشی در بوستان شرقی کرمانشاه اظهار کرد :بنا به دستورالعملی که از مدت‌ها قبل به استان واصل شده، اگر اختلافی بین دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد، باید آن را در جلسات کارشناسی استانداری حل و فصل کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: براین اساس تاکنون اختلافاتی که در بحث ساخت و ساز در عرصه و حریم تاق بستان با شهرداری داشته‌ایم را در جلسات استانداری حل و فصل کرده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به بحث تله کابین و فانفار اشاره کرد.

وی بابیان اینکه بحث ساخت و ساز در پارک شرقی نیز مسئله جدیدی بین شهرداری و میراث فرهنگی است، عنوان کرد: «متاسفانه شهرداری پیش از آنکه استعلامی از میراث فرهنگی بگیرد، اقدام به این ساخت و ساز کرده بود.

قادری اضافه کرد: شهرداری باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلات نوروز ساخت و ساز را در پارک شرقی به‌سرعت شروع کرد، درحالی که توقع داشتیم از میراث فرهنگی استعلام می‌گرفتند و ما را در جریان قرار می‌دادند.

وی تاکید کرد: میراث فرهنگی اجازه هیچ گونه ساخت و سازی را در حریم محوطه تاریخی تاق بستان نمی دهد و این تخلف نیز در حریم این محوطه تاریخی قرار داشت.

 

استان کرمانشاه ساخت وساز غیر مجاز بوستان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر