کد خبر: 889855 A

فتحی به ایلنا خبرداد:

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این استان تا چهارم فروردین ۳۰۹ نفر و فوتی ها را ۴۴ نفر بودند.

افشین فتحی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اظهار اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ مورد جدید مثبت مبتلا به کرونا در سطح استان گزارش شده، اعلام داشت: ۳۳۷نفر به علت ابتلای قطعی و احتمالی به ویروس کرونا، در مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند .

فتحی با تقدیر از رسانه ها به جهت همکاری مناسب برای فرهنگ سازی در هشدارهای دانشگاه در خصوص کرونا بیان کرد: با همکاری مردم شیب بیماری نسبت به روزهای گذشته ملایم شده و اگر مردم همچنان قرنطینه خانگی را رعایت کرده و در معابر تردد نکنند می‌توان به بهبود وضعیت امیدوار بود و اگر قرنطینه را بشکنند طول مدت این بیماری همچنان ادامه خواهد داشت.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بر استفاده از دستکش و مواد ضدعفونی کننده به هنگام خرید در فروشگاه‌ها و مراکز عرضه محصول تاکید کرد و گفت: ابتلای چند خانوار در استان به بیماری کرونا در اردبیل نشان‌دهنده این است یکی از اعضای خانواده ویروس را از بیرون به کل خانواده سرایت داده و همه خانواده را مبتلا به این بیماری کرده است.

وی همچنین با اشاره به توافق دانشگاه با شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل در خصوص گندزدایی منازل مبتلایان به کرونا بیان داشت: منازل این افراد با اعلام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل توسط عوامل شهرداری گندزدایی و پاکسازی می شود و در این خصوص مردم شریف استان لازم است همکاری لازم را داشته باشند.

استان اردبیل دانشگاه علوم پزشکی رسانه ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر