کد خبر: 889852 A

دانشگاه علوم پزشکی البرز با برقراری ارتباط با یکی از بزرگترین بیمارستان های چین تجربیات موفق را به اشتراک گذاشتند.

به گزارش ایلنا به همت استانداری البرز و کنسولگری ایران در چین، امروز ویدئو کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی البرز با استان ژجیانگ چین (بزرگ ترین بیمارستان مقابله با کرونا ویروس در چین) با هدف انتقال تجربیات موفق دو استان در حوزه علمی، پزشکی، درمانی و پیشگیری و کنترل بیماری در محل دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

این ویدئو کنفرانس با حضور اعضای هیات رییسه ، اساتید خبرگان و پزشکان دانشگاه در زمینه کرونا ویروس با خبرگان و اعضای هیات علمی دانشکده پزشکی استان ژجیانگ چین برگزار شد و کلیه اقدامات صورت گرفته، اطلاعات علمی و تخصصی، موارد درمانی و رفتاری این بیماری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. 

حسین کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در حاشیه این ویدئو کنفرانس گفت:  مهم ترین هدف این ارتباط تبادل تجربه و اقداماتی است که ما انجام دادیم و استفاده از راهنمایی های کشور چین در کنترل این بیماری میباشد. این ارتباط می تواند از بعد علمی، مدیریتی و اجرایی برای ما بسیار مفید باشد. امیدواریم این ارتباطات ادامه پیدا کند و ما بتوانیم هرچه بیشتر از این تجربیات جهانی استفاده کنیم و آنه را در ادامه روند مقابله با کرونا به کار ببندیم.

در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار داشت:  اقدامات انجام شده در جهت مقابله با کرونا ویروس که از ابتدا شیوع بیماری در استان البرز انجام شده شامل مطالعه و بررسی دقیق رفتار ویروس و علائم و نشانه ها و درگیری های این بیماری، بوده است.

 وی افزود: همچنین بررسی رفتار مردم و دولت چین و نحوه مقابله با ویروس و دستیابی به موفقیت های حاصل شده، هوشیاری در ورود ویروس به کشور و ایجاد گروه های عملیات تشخیصی برای موارد مشکوک، انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی با عنوان خلاصه ای از اقدامات صورت گرفته از برگزاری جلسات منظم ستاد مبارزه با کرونا در تمام دانشگاه و ادارات، اولویت مقابله با کرونا در تمام فعالیت، استفاده از تمام ظرفیت جامعه پزشکی، بهداشت و درمان و بخش های خصوصی و دولتی، خیرین و سمن ها در مقابله با کرونا، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و برخی اصناف و تشویق به قرنطینه مردم در منازل، یاد کرد.

رییس چهارمین بیمارستان بزرگ چین در استان ژجیانگ نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از اینکه این ارتباط منجر شده است تجربیات و اقدامات مهم دو استان به اشتراک گذاشته شود، ابراز امیدواری کرد: با تبادل اطلاعات و تجربیات بتوانیم به کادر درمانی و پزشکی ایران در مقابله با کرونا کمک کنیم. 

در این ارتباط که به بیش از چندین ساعت به طول کشید کلیه سوالات ، مباحث علمی و تخصصی در جهت هر چه بهتر مقابله با کرونا ویروس توسط اساتید دانشگاه مطرح شد و تبادل اطلاعات بین مسئولان و پزشکان  چینی با اساتید دانشگاه علوم پزشکی البرز صورت پذیرد.

دانشگاه علوم پزشکی البرز کروناویروس ارتباط ایران و چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر