کد خبر: 889838 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ممکن است روند نزولی بیماری کرونا تا بیستم فروردین ماه ادامه پیدا کند اما پس از آن به دلیل بازگشایی مجدد ادارات در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه مجددا با افزایش شیوع کرونا روبرو خواهیم شد.

به گزارش ایلنا، حسین کریم با اشاره به روند بیماری کرونا در البرز، گفت: خوشبختانه بعد از پیک افزایشی که در اسفند ماه  در استان داشتیم در چند روز اخیر با همکاری مردم فهیم و رعایت اصل در خانه ماندن روند ثابتی از بستری بیماران در البرز داشتیم.

وی افزود: با توجه به اینکه قبل از عید ادارات دایر بود و مردم با هم در ارتباط بودند شیوع بیماری بیشتر بود اما با توجه به تعطیلی ادارات از 29 اسفند ماه و محدود شدن ارتباط مردم و رعایت در خانه ماندن  پیش بینی می کنیم در هفته دوم فروردین یک روند رو به نزولی داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: ممکن است روند نزولی بیماری تا بیستم فروردین ماه ادامه پیدا کند اما پس از آن به دلیل بازگشایی مجدد ادارات در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه مجددا با افزایش شیوع کرونا روبرو خواهیم شد و همه دستگاهها باید برای این روند افزایشی آمادگی کامل داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز خاطر نشان کرد: حدود 5 درصد از بیماران بستری در بیمارستان های البرز از استان های دیگر هستند اما بسیاری از افراد برای دریافت دارو به البرز مراجعه می کنند که ما فقط برای بیماران بستری در بیمارستان ها دارو می دهیم و آنان برای دریافت دارو باید به استان خود بازگردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر