کد خبر: 889828 A

جانشین رئیس ستاد کرونا با اشاره به تجهیز نقاهتگاه به منظور گذراندن دوران نقاهت بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان، گفت: روند مقابله با کرونا ویروس در استان البرز باتوجه به تمهیدات اندیشیده شده و تلاش‌های شبانه‌روزی استاندار محترم دانشگاه علوم پزشکی البرز و دیگر دستگاه‌های اجرایی در استان تحت کنترل است.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور با بیان این مطلب در جلسه ستاد مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: به دستور استاندار البرز و با توجه به حساسیت موضوع در قبال سلامت شهروندان ستاد مقابله با کرونا در استان شکل گرفته است به لحظه کم و کیف اجرایی شدن مصوبات را پایش و بررسی می شود. 

وی افزود: روزانه جلسات ستاد در استانداری به ریاست استاندار و در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران برگزار می شود و  دستگاه‌های اجرایی ، قضایی و  نیروهای مسلح در کنار هم در البرز برای مقابله با کرونا بسیج شدند. 

درویش پور تصریح کرد: با توجه به  موقعیت خاص استان و مسیر تردد بیش از ۱۴ استان کشور و  به جهت تردد روزانه بیش  ۴۰۰ هزار نفر به تهران و برعکس در حال رفت و آمد هستند همچنین بیش از یک میلیون نفرجمعیت حاشیه نشین در استان و هم جواری با استان های تهران، قم مازندران و گیلان و همینطور تنوع قومیت‌ها باعث شده از جای جای ایران به استان ما سفر کنند و بالعکس و با وجود  زندان های متعددی در استان، البرز مستعد شیوع بیماری کرونا باشد.

جانشین رئیس ستاد کرونا در استان گفت: با بسیج امکانات و برنامه‌ریزی انجام شده با اقدامات پیشگیرانه و محافظتی که در استان صورت گرفت خوشبختانه روند بیماری در استان تحت کنترل است اما هشدارها نسبت به این ویروس جدی است و تمام مجموعه دولت برای رفع این چالش در تلاش هستند.

درویش پور افزود: به منظور آمادگی و مقابله  و کنترل موج دوم ویروس کرونا اقدامات پیشگیرانه در راستای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است.

وی در تشریح این اقدامات گفت: تعطیلی مراکز آموزشی، مدارس  جشنواره ها، همایش ها و به حداقل رساندن پرسنل در دستگاه‌های اجرایی و ادارات استان تعطیلی تمام نمایشگاه‌های بهاره، افزایش تولید و تقویت شبکه توزیع در بحث مواد ضدعفونی از دیگر اقدامات پیشگیرانه را در استان داشتیم.

معاون استاندار ادامه داد: همچنین ضدعفونی معابر و اماکن عمومی در تمامی شهرهای استان و همینطور روستاهای استان، راه اندازی ایستگاه‌های پایش در مبادی ورودی و خروجی برای کنترل افراد، فعالیت مراکز ۱۶ ساعته غربالگری جهت شناسایی بیماران محله، توزیع اقلام با کیفیت بهتر با محوریت نیروهای مسلح به ویژه سپاه از دیگر اقدامات پیشگیرانه در استان است. 

درویش پور گفت: اقدامات پیشگیرانه دیگری نیز در راستای مقابله با این بیماری به کار گرفته شده است بدین منظور آماده سازی نقاهتگاه‌هایی برای قرنطینه دوهفته بیمارانی که ترخیص شدند، تجهیز شده است.

 معاون استاندار تصریح کرد: باتوجه به سفرهای نوروزی و احتمال افزایش موج دوم روند بیماری، باید آمادگی داشته باشیم لذا با تجهیز برخی از سالن‌های سپاه، ورزش جوانان و شهرداری‌ها با کمبود تخت در استان مواجه نشویم.

درویش پور اظهار داشت: تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری ازجمله تصمیمات این ستاد برای کاهش مراجعات و تردد مردم به شما می رود و ما تلاش می کنیم تا با همکاری اصناف به مرحله بالاتری در کنترل این بیماری دست یابیم.

وی افزود: خوشبختانه در بازدید میدانی که با حضور استاندار و معاونین وی و فرمانداران در شهرستان در کنار دستگاه‌های قضایی و نظارتی  از وضعیت بازار در شهرهای مختلف استان داشتیم بیش از ۹۰ درصد فروشگاه‌ها و واحدها تعطیل بودند  و این قابل ستایش تحسین است.

جانشین رئیس ستاد کرونا گفت: با توجه به تلاش های شبانه روزی استاندار محترم و مسئولین در استان انتظار ما از رسانه های استان این است روی یک محور در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و اقناع کردن مردم و پیوستن به پویش در منزل بمانیم حرکت کنند. 

وی افزود: رسانه ها نقش مهم و ویژه ای در خط مقدم و قطع زنجیره ویروس کرونا دارند و رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها، صدا و سیمای مرکز استان و گروه‌هایی که در فضای مجازی واتساپ و تلگرام فعالیت دارند همه این روزها باید روی محورآگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی حرکت کند.

علی درویش پور کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر