کد خبر: 889827 A

دکتر هاشمی خبر داد:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به جهش رو به رشد مبتلایان به کونا در استان، گفت: ۱۸۹ نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه تعداد آمار فوتی‌ها نیز به ۱۹ نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، دکتر هاشمی با اعلام این مطلب  اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر چهارم فروردین، ۱۸۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و متاسفانه تعداد آمار فوتی ها نیز به ۱۹ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در شهرستان های بجنورد ۱۰۴ نفر، شیروان ۱۵ نفر، فاروج ۶ نفر، مانه و سملقان ۱۰ نفر، جاجرم ۸ نفر، گرمه ۹ نفر و اسفراین ۳۷ نفر بطور قطعی به بیماری کرونا دچار شده اند.️

وی ادامه داد: علیرغم اینکه درصد فوتی‌های کرونا در این استان اکثرا بالای ۶۰ سال بودند و لیکن متاسفانه کودک ۶ ساله هم در بین فوتی های استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد قابل توجهی مرگ مشکوک در استان به وقوع پیوسته که منتظر پاسخ آزمایش های تخصصی آنان هستیم.

دکتر هاشمی با اشاره شرایط بوجود آمده هشدار داد : قرنطیه خانگی و خودداری از مسافرت موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

وی با اشاره به غربالگری ۱۵۸ هزار نفر در مبادی ورودی استان خاطرنشان کرد: تاکنون ۹۹ نفر از مبتلایان بهبود، و ترخیص شده اند.

خراسان شمالی دانشگاه علوم پزشکی رشد فوت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر