کد خبر: 889730 A

فرماندار رشت:

فرماندار رشت با اشاره به تعطیلی فعالیت بازارها و اصناف با ابلاغ ستاد مقابله با کرونای کشور و استان، ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه اصناف و بازاریان و آحاد مردم هر چه سریعتر بتوانیم بر روند شیوع این ویروس فائق بیاییم.

به گزارش ایلنا از رشت، میرشمس مومنی زاده با اشاره به تلاش های شبانه روزی عزیزان کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و بسیج در جهت مقابله با کرونا، گفت: طی این مدت واحدهای تولیدی، گروه های جهادی، گروه های مردم نهاد، پایگاه های مقاومت بسیج، دهیاران و شوراها، سمن ها در کنار سایر دستگاه ها مشغول خدمات‌رسانی به مردم به ویژه نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و تولید وسایل بهداشتی به صورت رایگان برای آنها بودند.

 وی با تقدیر از همکاری شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی با ستاد مقابله با کرونا، افزود: در همین راستا نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در کنار عزیزان سپاه در عملیات های غربالگری و کنترل ورود و خروج استان و ضد عفونی معابر عمومی شهر ها  مشغول به ارائه خدمات بودند.
 فرماندار رشت ادامه داد: شاید بتوان گفت همه اقدامات صورت پذیرفته در راستای مقابله با ویروس و بیماری کرونا، ۳۰ درصد از کارهایی است که باید انجام  باید انجام شود و ۷۰ درصد دیگر اقدامات منوط به میزان همکاری مردم و عدم خروج از خانه مگر در شرایط اضطراری است.
 مومنی زاده با تاکید بر عدم حضور مردم در اماکن عمومی در راستای توقف چرخه انتقال ویروس، اظهار داشت:  در همین راستا و به منظور کاهش تجمعات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا تصمیم گرفت که تا اطلاع ثانوی در سراسر استان مراکز بزرگ تجاری، بازارها، بازارهای محلی و بازارهای روز را  تا اطلاع ثانوی تعطیل نماید.
فرماندار رشت در همین راستا از اصناف و بازاریان به عنوان قشری که در همه برهه های حساس تاریخ کشور در کنار مردم بوده اند، خواست: بار دیگر در این برهه تاریخی نیز همکاری لازم را در جهت قطع چرخه انتقال داشته باشند، شاید در این مدت کوتاه، ضرری متوجه واحدهای صنفی و بازاریان شود اما این اقدام به خاطر یک امر بسیار مهم‌تر و پیشگیری از خسارات بسیار بزرگتر که سلامت انسان‌ها و سلامت جامعه و حیات مردم ما را تهدید میکند، لازم و ضروری است.
مومنی زاده ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه اصناف، بازریان و آحاد در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم بر این ویروس  فائق بیاییم.
وی خاطرنشان کرد: طبعاً دولت در آینده زیان‌های وارده به اصناف را  مورد توجه قرار خواهد داد و تدابیر لازم را در این راستا اتخاذ خواهد کرد.

 

دانشگاه علوم پزشکی درمان سلامت شبانه روزی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر