کد خبر: 889705 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ تخت در سالن های ورزشی و خانه معلم های استان شناسایی شده، گفت: ۳۰۰ تخت بستری در مجموعه‌های ورزشی استان البرز برای بیماران کرونایی تجهیز و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی با بیان این مطلب در جلسه ویدئو کنفرانس که با حضور استاندار و فرمانداران تابعه استان برگزار شد، اظهار داشت:  در حال حاضر با برنامه‌ریزی و هدایت و مدیریت استاندار محترم  اقدامات خوبی در بحث بیماری کرونا در تمام زمینه ها در استان صورت گرفته است.

وی افزود: ۳ هزار ۵۰۰ تخت در سالن های ورزشی و سوله ها و خانه معلم شناسایی شده است و ۳۰۰ مورد تجهیز و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته است.

فردی در ادامه تصریح کرد: ایستگاههای سلامت در کلیه ورودی و خروجی های شهرهای استان دایر شده و  ۲۴ ساعته با تب سنج کار غربالگیری را انجام می‌دهند. 

معاون استاندار گفت:  قرارگاه‌های محله ای نیز توسط سپاه انجام شده که اقدامات لازم را در محدوده قرارگاه در سطح استان انجام می شود.

وی افزود: روزانه در سطح استان همه شهرستانها توسط شهرداری‌ها و روستاها نیز توسط دهیاری ها  ضدعفونی می شود.

 وی گفت : در این ایام تعطیلات استاندار محترم،  معاونین و مدیران مرتبط استان حضور فعالی داشتند به طوری که تا الان بیش از ۴۵ جلسه در سطح استان در مورد کرونا به ریاست استاندار و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران بوده است.

فردی به تعطیلی بازار و اصناف از جمله پاساژها و مراکز خرید اشاره کرد، گفت:  خوشبختانه اتاق اصناف و کمیسیون نظارت با همکاری و هماهنگی توانستند  تقریباً بیش از ۹۰ درصد بازار و مراکز خرید در سطح استان را تعطیل کنند.

 وی تصریح کرد هر چند  مردم خوب استقبال و  همراهی کردند و اگر هم بعضی ها مقاومت می کنند با استناد ماده ۴۸ کمیسیون نظارت مراجع قانونی برخورد لازم صورت می‌گیرد. 

فردی از تعطیلی مراکز عرضه کالاهای غیرخوراکی از جمله پاساژها و مجتمع‌های تجاری در استان تا ۱۵ فروردین ماه خبرداد و گفت: این تصمیم در جهت کاهش تردد مردم به این مراکز و جلوگیری از گسترش ویروس کووید ۱۹ گرفته شده و بازرسی اصناف، پلیس اماکن و تعزیرات به‌شدت با خاطیان برخورد خواهند کرد.

وی افزود: در اجرای این اقدام خوشبختانه همه کسبه ها و مردم همکاری لازم را داشته اند و جا دارد از این حمایت مردم تشکر کنم.

 

معاون استاندار البرز نورمحمد فردی کروناویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر