کد خبر: 889702 A

معاون سیاسی استاندار اعلام کرد:

معاون سیاسی استاندار قزوین ممنوعیت فعالیت بازار سنتی، مجتمع های تجاری و مراکز غیر ضروری قزوین را تا ۱۳ فروردین اعلام کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی اظهار کرد: هرگونه فعالیت در بازار سنتی، مجتمع های تجاری و مراکز غیر ضرور، مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و تخلف محسوب می‌شود و از طریق تعزیرات حکومتی و مرجع قضایی قابل پیگیری است.

معاون سیاسی استاندار افزود: از بازار و اصناف قزوین، انتظار می‌رود خودشان پیش قدم شوند و به جهت تامین سلامت مردم و مراکز غیر ضروری را موقتا تعطیل کنند.

حبیبی ادامه داد: مسافرت ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته، میزان مصرف سوخت کم شده و میهمان پذیر ها ، هتل ها و مسافر خانه ها هیچگونه مسافر و میهمانی پذیرش نداشته اند.

وی تصریح کرد:  مکان های گردشگری و تاریخی تعطیل و ادارات دولتی به حالت نیمه تعطیل در آمده اند .

این مسئول اضافه کرد: دانشگاه ها و مدارس تعطیل می باشند و لذا از بازاریان هم انتظار می رفت در این بحران بین المللی به میدان بیایند و همپای سیستم اداری و دولتی به مهار این ویروس مخرب کمک کنند.

معاون سیاسی استاندار تاکید کرد: تعزیرات حکومتی و اداره اماکن نیروی انتظامی ، سازمان صمت و اتاق اصناف در این راستا مسئولیت مستقیم دارند و موضوع را می بایست تا اجرایی شدن پیگیری نمایند و اگر بازار و اصناف همراهی نمایند، زنجیره انتقال به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یافته و شهر از این ویروس پاک خواهد شد.

حبیبی بیان کرد: از بخش اعظمی از اصناف و بازاریان که همراهی کردند و خود جوش تعطیل کردند از جمله ۱۱ اتحادیه تشکر می کنیم.

وی با اشاره به اقدام برخی بازاریان اشاره کرد و گفت: از بازاریانی که همراهی کردند تشکر کنم بعنوان نمونه صاحب یکی از مجتمع های تجاری، سه طبقه با گنجایش ۸۰ اتاق و ظرفیت ۳۲۰ تخت را بصورت رایگان در اختیار ستاد مقابله با کرونای استان قرار داد که نمونه ای از حضور در صحنه و میدان برخی از بازاریان نیز می باشد

این مسئول عنوان کرد: همشهریان عزیز هیچگونه دغدغه ای در خصوص تامین کالاهای ضروری مواد غذایی، بهداشتی نداشته باشنددر این راستا تا ۳ ماه آینده پیش بینی لازم صورت گرفته و به اندازه کافی ذخیره سازی صورت گرفته است لذا از هجوم به فروشگاه ها جدا اجتناب نمایند.

حبیبی یادآور شد: فعالیت نانوایی ها، میوه و تره بار قصابی ها، تامین گوشت و مرغ به صورت شبانه روزی خواهد بود و هیچگونه محدودیتی ندارد.

شبانه روزی گردشگری معاون سیاسی میوه و تره بار ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر