کد خبر: 889696 A

مدیرکل هواشناسی استان زنجان به ایلنا خبرداد:

مدیرکل هواشناسی استان زنجان، متوسط بارندگی در استان زنجان از اول مهر سال گذشته تا سوم فروردین امسال را ۲۲۶ میلیمتر اعلام کرد و گفت: بارش های امسال با رشد ۷ درصدی روبرو بوده است.

رسول همتی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در زنجان، گفت: متوسط بارندگی در استان از اول مهر سال گذشته تا سوم فروردین امسال 226 میلیمتر گزارش شده است در حالی که این رقم در سال گذشته 212 میلیمتر بود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان، با اشاره به اینکه بارش امسال نسبت به سال گذشته 7 درصد و نسبت به میانگین 23 درصد افزایش داشته است، گفت: متوسط بارش کل کشور در بازه مشابه 190 میلیمتر بود که نسبت به سال گذشته 8 درصد کاهش و نسبت به میانگین 13 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین از کاهش دما در استان خبر داد و گفت: بارش ها در استان زنجان آغاز شده و در مناطق کوهستانی بارش ها به شکل برف است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از روز یکشنبه، بارش برف تا اواخر وقت ادامه دارد و مناطق کوهستانی مستعد نیز کولاک برف محتمل است، افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار در استان است که در بیشتر مناطق بارش باران و گاهی برف پراکنده پیش‌بینی می‌شود که به تدریج تا شب، بارندگی‌ها گاهی به صورت رگبار تشدید خواهد شد.

همتی با بیان اینکه دمای هوا به تدریج با کاهش نسبی همراه شده و صبح سه‌شنبه کم‌ترین دما در اغلب استان انتظار می‌رود، گفت: حجم بارش‌ها در برخی مناطق به‌ویژه مناطق کوهستانی، قابل ملاحظه خواهد بود و در وزهای آینده در برخی نقاط وزش باد نسبتاً شدید نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان ورسول همتی/ دمای هوای زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر